KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 16-03-2021 12:51   Güncelleme : 16-03-2021 12:51

ÖZDEMİR BAĞDATLI - TASARUF

Sevgili okuyucularım sayın cumhurbaşkanımız insan hakları eylem planın ardından ekonomide tasaruf programını da açıkladı.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - TASARUF

İnan’ı öyle şeyler söyledi ki bir anda bu ülkeyi bu güne kadar kim yönetiyordu acaba diye düşündürdü İsraf yok deyince beni gülme aldı ve anında açıkladığı program ekonomik değil siyasi olduğu kararı oluştu . Önümüz mübarek Ramazan bakacağız bu yıl üç bin kişilik iftar verip bir üç bin kişiye yetecek kadar yemeğin zay olduğu günleri yaşayacak mıyız itibardan tasaruf olmaz diyenler yirmi yıl aradan sonra açıkladığı bu ekonomik paket bana pek inandırıcı gelmiyor .

Evet inanmak isteriz onun için ilk işe Saray’dan başlamalı yüzlerce araç ile binlerce koruma ile birlikte uçakların da bir bölümünden vaz geçmeli , üç dört yerden maaş alan yandaşların maaşı kesilmeli harcamaları itibara göre değil ekonomik güce göre yönetmeli , tüm bilir kişilerin karşı olduğu İstanbul kanalı ile ilgili vereceği kararı bir daha çok iyi düşünmeli , itibar ile iş yapılacak ise ülkede tek bir işsiz aç bir kişi olmamalı . Yirmi yıldır ülkeyi yönetenler ekonomi çöktükten sonra böyle bir program açıklamaları bir yönden de ekonominin kötü yönetildiğinin kabulü anlamındadır keşke bu duruma gelinmeden açıklanan ekonomik program uygulansa para bitikten sonra zorunlu açıklama ile millete hoş görünmek hoş bir iş olmamalı .

Sevgili okuyucularım yıllardır yazdık çizdik konuştuk böyle fodul para harcanırsa bir kişiye beş yerden maaş verilirse yandaş kişiler bu denli korunup kollanırsa israfın önü alınmaz biz israfın önü alınmıyor dedikçe inadına daha fazlasını yaptılar diğer bir çok işleri gibi bu işte de bizlerin konuştuğu yere geldiler İnan’ın bunlar tasaruf ile ilgili hiç bir yatırımı yok bunu para olduğu zaman yapacaklardı şimdi para Yok zorunlu yapıyorlar siyaseten konuşuyorlar çünkü açıkladıkları ekonomik programa bile uymazlar çünkü bunlar bol parayla Har vurup harman savurmaya akışkanlar bu alışkanlıktan kolay kolay vaz geçemezler umarım yanılan ben olurum saygılarımla