KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 06-05-2021 16:45   Güncelleme : 06-05-2021 16:45

ÖZDEMİR BAĞDATLI - SUÇ KİMDE

Sevgili okuyucularım bu pandemi sürecinde bile üstümüze düşen görevi yapmadan suç kimde demeye başladık.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - SUÇ KİMDE

Kapanma ile doğru başlayan süreç insanların kaçması ile delinindi evet kapanma ile ilgili bir çok yorum yapılabilir ama biz yorumdan çok suçlu arıyoruz sağlık gibi ciddi bir konuda bile istenilen şeye uymadan insanları suçluyoruz evet bu kapanma üç gün önce açıklanıp keşke üç gün sonra kapanmasa sıkı yönetim gibi sabah kalktığımızda sokağa çıkmak yasak dense en azından milyonlarca insanın tatil bölgelerine gidemezdi bu yapılmadı çünkü muhalefet ile konuşulmadı belki düşünüldü ama muhalefet ne der düşüncesi ile siyasi endişe taşındı .

Evet arkadaşlar kapanma adı altında bir karar verildi ama buna kapanma denmez sözlerini de beraberinde getirdi şimdi bu nasıl kapanma diyerek suçlu aramaktan ise insanlar yarım dedikleri bu kapanmaya bir yarımda kendileri eklese tam kapanma olmaz mı söz konusu her kesin kendi sağğı bir insan kendi sağğını başkalarının kararı ile yönlendirmemeli hadi yönetenler bu işi yapamadı beceremedi elleri ayakları bir birine karıştı diyelim ve onları suçlu ilan edelim bunun sağğımıza bir katkısı olacak mı ? Bu süreçte kapanmayı ihlal eden bizlerin hiç suçu yok mu? Neden kendi canımızı kendi sağğımızı kendimiz korumuyor da birileri korusun istiyoruz ?

Sayın cumhurbaşkanım yirmi yıldır ülkemizi yönetiyorsunuz bunca yıla rağmen halan insanları tanımıyor olmanız anlaşılır gibi değil oysa bizim insanlar ya umacaktı yada korkacaktı hadi paranız Yok umacak işlerine cevap veremediniz neden korkacakları gibi kapanma getirmediniz niçin günler önce kapanma tarihini açıkladınız insanlarımızı iyi tanımış olsa idiniz sanıyorum bu hata oluşmazdı . Neyse olan oldu umarım bu kapanma sürece katkı sağlar ben insanları duyarlı olmaya davet ediyor sağlık gibi bir konuda suçlu arayışına girmeden sağğa sarılmalısınız suç aranacaksa bu süreçte sağğını önemsemeyen her kes suçludur saygılarımla