KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 20-04-2021 11:37   Güncelleme : 20-04-2021 11:37

ÖZDEMİR BAĞDATLI - SİNİRLER GERGİN

Değerli okuyucularım millet olarak sinirlerimiz gerildi her kesin sinir sistemi bozuldu.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - SİNİRLER GERGİN

Eskide yoksulunda bir umudu vardı artık zengin ile yoksul sinir sistemi olarak eşitlendi her kes asabi oldu kötü giden ekonomi , sağlıkta sıkıntı yaşayan bir ülke , huzuru olmayan milyonlar , her işte her sözde suç arayan bir yönetim böyle bir ortamda insanlar sinirlenmesinler de ne yapsın . Siz sanmayınız ki ülkeyi yönetenler sinirli değil onlar bizlerden çok daha sinirli ama ona buna saldırarak sakin olmaya çalışıyorlar .

Evet bu mübarek Ramazan günüde sakin olmak gerek ama insanların elinde değil bir şekilde sinirleniyorlar hele siyasilerin sorduğu sorular karşısında suç arayan bir yönetime karşı korku tüneline girip ses çıkaramayınca daha çok sinirleniyor evinde bile huzur kalmıyor çoluk çocuğa saldırıyor bu zorlu süreçte halkın uyması için bir çok önlemler alınıyor alınan önleme kendileri almayınca halk sinirleniyor ne yapsın başka elinden bir şey gelmiyor millet olarak sinir hastası olduk Hele atmış beş ve üstü vatandaşlar günah keçisi gibi pandemi’den sorumlu imişlercesine uygulamaya tabi görüldüğünden her biri sinir hastası oldu . Ülkenin valisi kaymakamı patates soğan dağıtıyor bakmayın onların sustuklarına onlarında sinirleri tavan yapıyor .

Sevgili okuyucularım ben inanıyorum bu Korona belasından kurtulacağız ama İnan’ın sinir hastalığından kurtulamayacağız

Çünkü bir ülkede bunca yokluk ,bunca yoksulluk , bunca hukuksuzluk. Bunca ötekileştirme , bunca vurdum duymazlık , bunca ayrıştırıcı sözler oldukça insanların sinir sistemi asla düzelmeyecek . Uzaya adam taşıyacağız dediler patates soğan verdiler , hepinizi kucaklayacağız dediler bir birimizi düşman ettiler , hele bu kardeşinizi bir seçin ülke uçacak dendi , insanlar oy verdi şimdi sinirlerini gerdi . Dünyanın bir çok ülkesi bu Korona belası ile mücadele ediyor

Çare üretiyor bizde mücadeleyi halk versin diyenlerce yönetiliyoruz bu millet daha nasıl sinir sahibi olmasın biri bana ülkede güzel bir iş oldu desin de o gün sinirlenmeyelim saygılarımla.