KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 13-04-2021 15:14   Güncelleme : 13-04-2021 15:14

ÖZDEMİR BAĞDATLI - RAMAZAN

Sevgili okuyucularım İslam aleminin ve İslam’ın şartlarından biri olan Ramazan geldi çattı.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - RAMAZAN

Ben tüm İslam aleminin Ramazan’ını kutluyor sağlıklı bir Ramazan geçirmelerini diliyorum . Evet zor bir sürecin içindeyiz ekonomik sıkıntılar bir yandan sağlık sorunları diğer yanda bir Ramazan geçireceğiz süreç içinde bazı kısıtlamalar sanıyorum kaçınılmaz olacak bunlardan teravi namazları ile toplu iftar yemekleri yasaklandı zaman içinde bir çok yasaklarda kapıda bunlar içinde tam kapanmada düşünülüyor benim anlamadığım ülke kırmızıya boyanmış tam kapanma için acaba Ramazan mı akıllarına gelmiş anlamıyorum .

Evet Ramazan içinde çok bilmişler her zaman gibi çıkacak oruç şunla bozulur şunla bozulmaz gibi deyimler kullanacaklar İslam’ı yeniden yazmanın işi uzatmanın oysa hiç bir anlamı Yok zevk ve ihtiyaç duyulan her şey ile oruç bozulur iki kelime hepsi bu . Bizim örf Ve adetlerimiz bu güne kadar böyle geldi siz bakmayın son zamandaki ahkam kesenlere onlar gündem oluşturmak gündemde kalmak için olur olmaz konuştuklarına .

Değerli okuyucularım bu pandemi döneminin ikinci Ramazan geçen yıl bu kadar vaka yoktu bu yıl ülkeyi yönetenlerin siyasi beklentileri yüzünden ülke kırmızıya boyandı bu ne kadar sürecek ne olacak önü nasıl alınacak bilen Yok denen üç şey var maske , mesafe ve temizlik evet bunlar halktan istenen şey peki halk ne istiyor yönetenler ne yapıyor halk geçinecek kadar destek verin ve tam kapanmaya gidin diyor bunu yapamıyorsunuz çünkü para Yok para ne oldu diye soranlarda cezalandırılıyorsunuz ben para ne oldu demiyorum bu milletin hali ne olacak her gün iki yüz iki yüz ölümler devam mı edecek Ben bunu soruyorum . İyi ramazanlar diliyor saygılar sunuyorum