KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 29-09-2021 16:48   Güncelleme : 29-09-2021 16:48

Özdemir bağdatlı - KÜSMEK YOK

Özdemir bağdatlı - KÜSMEK YOK

Sevgili okuyucularım sayın cumhurbaşkanımız Amerika ziyareti esnasında Amerikan başkanı Benim ile görüşmedi diye gönül koydu adeta küstü Yok öyle bir şey devletler arası sıkıntılar olabilir ama oyuncağını kaybeden çocuk gibi küsme olmaz şimdi siz benim ile görüşmedi diye Rus lideri ile görüşme isteğiniz zamanlama adına doğru değil tabi dünyanın her lideri ile görüşecek ülkenin çıkarları doğrultusunda ne gerekiyorsa yapacaksın ama bunu kızarak küserek inadına iş yapmayacaksın . Biz Rus liderinin sayın cumhurbaşkanımızı kapıda bekletiğini de biliyoruz şimdi sırf Amerika’ya inat olsun diye görüşülecek ise hiç görüşülmesin daha iyi .

 

Sayın cumhurbaşkanım Ülkede Saray’lar ile uçak Ve araçlarla , yatlarla itibar aramaktansa yurt dışında itibarlı olmak daha doğru ülkem adına Amerikan başkanı benle görüşmedi diye gündem yaratmak bu milletin itibarını korumaz görüşmedi ise görüşmesin kim o benim ülkemin cumhurbaşkanında değerli değil biz yoktan var olmuş bir milletiz okyanusları aşarak bu günlere geldik şimdi derede boğulmak istemiyoruz Atatürk’ün Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur sözüne itibar gösterilse bu gün Amerikan başkanı benimle görülmedi diye küsmede olmazdı .

 

Değerli okuyucularım uluslar arası ilişkilerde dostluk yoktur çıkar vardır bu güne kadar yüzlerce Amerikan başkanı ile görüşüldü bu görüşmelerde ne çıkarımız oldu parasını verdiğimiz şavaş uçaklarını bile alamıyoruz kırk yıldır PKK terör örgütü ile mücadele ediyoruz onlara silahları kim veriyor kim besliyor Amerika şimdi böyle bir ülkenin başkanı benim ile görüşmedi diye gönül mü koyulur yoksa canın istersen görüş umrumda bile değilsin mi denir . Nokta kadar çıkar için virgül kadar eğilen daima kaybeder. Ülkede mağdur olduk denip siyaset yapacak hiç bir konu kalmadı çünkü mağdurluk vatandaşa geçti siyasiler şimdi Amerikan başkanı görüşmedi diye iç siyaset mağdurluk yaratmaya kalkmasın Amerika’nın dünyada tek bir dostu yok onun için ona küsmeye gerek Yok saygılarımla