KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 02-09-2021 11:05   Güncelleme : 02-09-2021 11:05

ÖZDEMİR BAĞDATLI - KUL HAKKI

Sevgili okuyucularım fırsat buldukça Atatürk’e hakaret eden bazı cami imamları hiç bir zaman kul hakkından bahsetmez.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - KUL HAKKI

Yolsuzluk hırsızlık , israf , nankörlük gibi konulara hiç değinmez Cuma günleri Cuma’ya gidenler bilir vaiz veren hoca bir defa olsun kul hakkından söz etmez israf günahtır demez nankörlük islamda yok diye eklemez diyanet işleri başkanlığı her Cuma bir Metın yazar Ve tüm camilere gönderir bu cami imamlarıda onu okur ona bir şey ekleyemez toplayıp çıkarma edemez. En son verilen vaiz midye , kalamar , yengeç gibi deniz ürünleri yemek haram diyor oysa bizim bildiğimiz denizden çıkan her şey yenir.

Sayın diyanet siz hangi yoksulun masasında bu haram saydığınız deniz ürünlerini gördünüz mü ? Saray’larda , köşklerde , lüks ötelerde bu haram kıldığınız deniz ürünlerini yemeyen zengin gördünüz veya duydunuz mu ? Fakir fukaranın hakkını yiyip havyar ile beslenen kişilere kul hakkı yemeyin diye hiç fetva verdiniz mi ? İslam gibi kutsal bir dini zengine göre ayarlama gayretinden vaz geçin islamın kurallarını siyasilere göre ayarlamayın siyasilerin gönlünü yapmak için insanları dinden soğutmayın siz sayın imamlar bir gün olsun kul hakkından söz etmeyecek kul hakkı yiyen siyasi yönetimi uyarmayacak mısınız?

Bakın sayın diyanet işleri millet sizin yüzünden artık Cuma’lara bile gitmiyor vaz geçin artık siyasilerin gönlünü yapmayı sizin göreviniz gönül yapmak değil islamı öğretmek ve sevdirmektir Atatürk gibi varlığını borçlu olduğunuz kişiye bile nankörlük yapan siz ve sizin gibiler insanları çileden çıkarıyor size güven sıkıntısı yaşadıklarını söylüyor vaz geçin artık gerçek işinize dönün siyasileri memnun etme işi göreviniz değil benim çocukluğumda camilerde ilk Atatürk’ten söz edilir Şükran Ve minnet duyguları ile anlatılırdı biz çocuklara Atatürk sevgisi aşılanırdı ne oldu ne değişti de Atatürk’ten uzaklaştınız şayet islamdan söz edecekseniz önce kul hakkından ve nankörlüğün iyi bir şey olmadığını izah edeceksiniz bunu edemiyorsanız görevinizi terk edeceksiniz saygılarımla...