KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 26-04-2021 11:11   Güncelleme : 26-04-2021 11:17

ÖZDEMİR BAĞDATLI - KAYIP YILLAR

Sevgili okuyucularım son yirmi yıla yakın geçen zamana tarihe kayıp yıllar diye geçecek.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - KAYIP YILLAR

Dolar kayıp, at kayıp, insan kayıp , insanlık kayıp, hak hukuk kayıp, sağlık kayıp, ekonomik kayıp, örf Ve adetler kayıp kısacası aklınıza ne gelirse kayıp. Olası bir iktidar değişikliğinde gelen hükümet önce bu kayıpları bulacak sonrada iş yapacak ne diyeyim Allah onlara da halkıma da yardımcı olsun . Evet işin kötüsü bunca kayıp varken arama ihtiyacı duyulmaması yüzlerce şey kayıp nerde diye sorulduğunda biri orda bir burada biri yerinde gibi şeyler söylemesi burada ahlak nerde dedirtiyor .

Değerli dostlarım hadi burada para tatlıdır insanı kandırır diyelim peki İstanbul belediyesin Hataya hediye ettiği onlarca at ne oldu diye soruyorlar cevap Yok atlarda kayıp , ilke defa duyduğum gri pasaportla yurt dışına giden insanların kaybolması ben kırmızı , yeşil pasaportun ayrıcalığını biliyordum şimdi gri pasaportun nereye yaradığın öğrendik al o pasaportu git ve kaybol bunun iş bu . Evet devlet eli ile adam kaçırma gibi bir şey çünkü adamlar kayboluyor pasaportları geri dönüyor İnan’ın masal Gibi bir şey . Bir anlamadığım işte at nasıl kaybolur söylentiye göre satıldı deniyor kim sattı kim aldı bilinmiyor bu nasıl satış .

Evet kayıplar arasında en önemlisi sağğımız kayboldu Kıbrıs çıkartma savaşların da kaybetmediğimiz şehitler kadar günde ölümler oluyor önlemler açıklanıyor vatandaş vefat eden Yakınlarını zorunlu olarak güvenlik güçlerinin denetimi ile beş on kişi ile defnediyor ülkeyi yönetenler , bizden önlemlere uymamızı söyleyenler bir yakını öldüğünde binlerce kişi ile saf tutuyor ya bu nasıl iş bu Korona millete bulaşıyor da siyasilere bulaşmıyor mu ? Kaybolan değerlerimizi yazmaya kalksam sayfalar alır eskide yardımlaşma vardı insanlık vardı şimdi nerde ben hiç bir şeye üzülmüyorum kaybolan insanlıktan başka çünkü insanlık bulunursa kayıplar yerine gelir saygılarımla...