KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 28-09-2021 18:15   Güncelleme : 28-09-2021 18:15

özdemir bağdatlı - İTİBAR

özdemir bağdatlı - İTİBAR

İTİBAR

Sevgili okuyucularım itibarda tasarruf olmaz dediler ülkeyi perişan ettiler on milyona yakın göçmen ülkemizde barınma sıkıntısı çekmezken okul okumak isteyen öğrencilerin sokaklarda yatması sizce itibar mı ? Yönetenler mevsime göre İstedikleri Saray’larda yaşarken onları orya taşıyan halkın çocuğu yatacak , kalacak , başını sokacak bir yer bulaması itibar mı ? Bakın beyler milyonlarca mülteciye yer yurt sağladınız onlar için okullar açtınız evler yaptınız kendi öz çocuğunuzu sokaklara bıraktınız itibar için Saray’lar yaptınız yatlar , araçlar , uçaklar aldınız böylemi sağlanacak bu ülkenin itibarı ?.

Bakın beyler bir ülkenin itibarı o ülkede yaşayan insanların refah düzeyi ile belli olur Atatürk o en zor günlerde çağdaş uygar dünyada yer alabilmek için imkansızlıklara rağmen başarılı Ve yetenekli öğrencileri yurt dışına göndermiş ve böylece ülkemizi dünyanın en saygın ülkeler seviyesine getirmişti bu gün bakıyoruz bırakın yurt dışına göndermeyi kendi ülkemizde bile öğrencileri yatıracak yer bulamıyoruz ondan sonra itibardan söz ediyoruz itibar Amerika’ya gidip Amerika başkanı beni çağırsın diye beklemek değildir çağırmayınca ilişkileri gözden geçireceğiz demek hiç değildir dünyanın hiç bir ülkesi ve yönetimi Türk vatandaşları ile sorunu yok sorun siz yönetenlersiniz .

Değerli okuyucularım hangi görüşten olursanız olun ortada bir yanlış varsa yeterki doğrudan yana durun şimdi soruyorum öz çocuklarına okul okuması için konaklayacak yer bulamaması sizce itibarlı bir olay mı ? partili olmak başka bir şey doğruyu konuşmak Ve yazmak başka bir şey siz hiç yandaş medyada bu soruna eğilen kimse gördünüz mü bir ülkede bir sorun varsa bunu devlet ve millet el ele vererek aşmalı sorun mevcut iktidardan kaynaklanıyor diye sorunu ört bas etme gayreti bu ülkenin itibarına hiç yakışmıyor ülkenin geleceği olan gençlere sahip çıkmak siyasi değil insani görevdir bizim çocukların göçmenler kadar değeri yoksa bu ülkede itibardan söz etmek mümkün değil saygılarımla kalın sağlıcakla