KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 19-04-2021 11:42   Güncelleme : 19-04-2021 11:42

ÖZDEMİR BAĞDATLI - HUZUR

Sevgili okuyucularım bir yılı aşkın süredir Korona belası ile uğraşıyoruz bu süre içinde radikal bir karar alınmazken huzur olarakta ciddi olarak rahatsız siyasilerin kendi bireysel çıkarları ülkeyi resmen karamsarlığa sürükledi hiç kimse mutlu değil.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - HUZUR

Kimsenin yüzü gülmüyor eskiden aileden bir kişi öldüğünde günlerce evlerde taziyeler kabül edilir günlerce radyo bile açılmaz ağıtlar devam ederdi. Oysa şimdi kapı komşun dahil en yakının bile ölümüne gidemiyor acıları paylaşamıyor telefon ile baş sağlı veriliyor hele koronadan ötürü ölmüş ise defnedecek adam bile zor bulunuyor böyle bir günleri yaşarken kimde huzur olur .

Evet ülkeyi yöneten beyler huzurumuz kalmadı ekonomik sıkıntılar askıya alındı can derdine düştük sizler asıl gündemler ortada dururken siyasi gelecek hesabını yapıyor bizleri hiç ilgilendirmeyen konular ile meşgul etmeye çalışıyorsunuz neymiş emekli amiraller darbe yapacakmış , CHP si genel başkanın Ve üst düzey yöneticilerin fezlekesi hazırmış , sorulan para suçmuş gibi işler ile zaman kazanmaya çalışıyor siyasi geleceğiniz için sizden olmayanları düşman gösterme gayreti içine giriyor olmayan huzurumuzu dahada huzursuz kılıyorsunuz .

Bakın beyler demokrasilerde siyaset ve siyasi partiler bir birine rakiptir asla bir birilerinin düşmanı değildir çünkü siyaset bir meslek değil hizmet yarışıdır şu an siyaseti meslek olarak görenlerin ülkeyi kutuplaştıracak söylemleri ve işleri bizim huzurumuzu bozuyor benim akrabam benim komşum benim partiden değil diye ben onunla neden düşman olayım niçin siz tüm milleti kucaklama yerine insanlara düşman üretiyorsunuz biz on iki Eylül 1980 öncesini yaşamak istemiyoruz biz sizin iktidar sevdanız için bir birimiz ile küs yaşamak istemiyoruz , biz etnik kimlik ve siyasi kimlik üzerinde ayrışmak istemiyoruz siz koltuğunuzu korumak için uğraşıyor biz huzur bulmak için çalışıyoruz gelin huzurumuza katkı sağlayın bu ülkeyi ayrıştırarak değil bütünleştirerek yönetin yada çekin gidin. Saygılarımla .