KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 04-08-2021 10:38   Güncelleme : 04-08-2021 10:38

ÖZDEMİR BAĞDATLI - EY İNSANOĞLU

Sevgili okuyucularım dünyada milyonlarca Varlık yaşam sürdürürken bunların içinde en korkunç olanı insandır çünkü insan doyumsuzdur ne paraya , ne Saray’a , ne de yemeğe doymaz karnı doysa bile gözü doymaz.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - EY İNSANOĞLU

Diğer canlılardan örneğin dağların kralı aslan karnı tok iken avlanmaz aç iken avlanır doyduğu kadarını yer artanı kurta kuşa karıncaya terk eder insan ise doyar artanı çöpe atar dışarı müsait bir yere bırakayım kuşlar karıncalar yesin düşünmez . Bakın beyler dünyada milyonlarca yaşam vardı bunlara ağaç dahil binlerce hayvan vardır bunların her birinin insan yaşamına katkısı var örneğin bu gün bal yapan arı olmasa döllenme olmaz insan yaşamı yedi yıla iner biz bu arıları ne olarak düşünüyoruz yanlız bal olarak ama böyle değil işte . Bir örnek daha vereyim o hiç birimizin sevmediği sinek sevdiğimiz incir meyvesinin oluşumunu sağlar kısacası her hayvanın insan yaşamına katkısı var peki insanların hayvana katkısı ne yangın çıkarıp toplu katliam yapmak insan çıkarı olmadığı her hayvanı düşman görür bu böyle olmaz insanoğlu bu dünya yalnız sizden itibar değil yaşamı olan her canlıya saygı göstermeliyiz .

Değerli okuyucularım ülke genelinde çıkan eş zamanlı yangınlarda milyonlarca canlı öldü hiç kimse bunu hesap etmiyor yalnız ölen insanları sayıyor ya o yangınlarda ağaçlar dahil ölen diğer canlıları biliyor düşünüp acaba ne kadar diye sayıyormuşsunuz bana göre saymazsınız çünkü dünyada insan dışında yaşayan diğer canlılarında can taşıdığını kabül etmezsiniz etseniz bile yaşamlarına artı bir katkı sağlamazsınız . İnsanoğlu her canlıya saygı duymadığı süre bu tür felaketler hep olacak ne zamanki tüm canlıya sahip çıkılır işte o zaman yaşam daha güzel olacak. Ne zamanki insanlar diğer canlılar ile birlikte barış içinde yaşamaya başlarlar işte o zaman doğal felaketlerden uzak kalırlar saygılarımla