KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 27-08-2021 13:02   Güncelleme : 27-08-2021 13:03

ÖZDEMİR BAĞDATLI - DEVLET - MİLLET - SİYASET

Sevgili okuyucularım demokrasilerde üsteki üç kavram çok önemli hele bunlardan devlet her şeyden önemli çünkü devlet üstünde yaşayan her vatandaşa eşit mesafededir ve siyasi dili ile görevi yoktur.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - DEVLET - MİLLET - SİYASET

Mersin millet vekili üstelik bir bayan Devletin polisi ile takışması , ekibinin yüzüne tükürüreyim gibi hakaret dolu cümle kurması asla Kabül edilmez . Bakın sayın bayan vekil siz siyaseten bir kısım taraflarınız ile seçildiniz bir siyasi partinin vekilisiniz devlet değilsiniz polis devlettir ve tüm millete hizmet etmek için vardır ona hakaret millete hakarettir bunu sizde kabül etmiş olacaksınızki milleten özür dilediniz.

Bakın ülkeyi yöneten beyler siz Seçim ile gelmiş milletin görev verdiği insanlarsınız göreviniz devlete hakaret değil millete hizmet etmek olmalı görevini yapan polis memuruna dokunmazlık altında olman size güç vermiyor hakaret etme hakkı doğurmuyor ben her zaman söylüyorum devlet daima bakidir siyaset geçicidir devlet ve içindeki çalışanlar tüm milletin ortak değeridir siyaset parti içi değerdir siyasetin ve siyasinin rakibi her zaman vardır Devletin rakibi ve yarışı yoktur . Şimdi soruyorum sayın bayan vekil iki polis memuru kardeşimiz size hoş görünmek için görevden alındı yirmi yıllık devlet hizmeti sizin dik kafalığınız yüzünden askıya alındı mutlu oldunuz mu ?eğer sizde azıcık insaf varsa derhal o polisleri görevlerine iade ettirin .

Değerli okuyucularım hangi siyasi partiden olursa olsun bir vekilin milletinin hizmeti için gece gündüz çalışan , gerektiği yerde millet için şehit ve gazi olan polise hakaret etme lüksü Ve görevi yoktur dokunmazlık zırhına güvenerek yapılan her hakaret millete yapılmıştır Ve bunu kınıyorum siyasetin yedeği çok ama benim Devletimin yedeği Yok şayet bir dokunmazlık olacak ise bu siyasilerde değil devlet çalışanlarında olmalı . Bir devlet ve içindeki kişiler siyasi endişe içinde olmamalı görev esnasında hakarete uğramamalı Devletin sayın valilerinden başlayarak her birimi özgürce ve kuşku duymadan millete hizmet etmeli siyasete değil siyasiler Devletin kurumlarına hükmetmek yerine onların bağımsız Ve tarafsız olmaları için çalışmalı saygılarımla...