KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 04-06-2021 12:12   Güncelleme : 04-06-2021 12:12

ÖZDEMİR BAĞDATLI - DEVLET

Sevgili okuyucularım devlet somut bir kavramdır.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - DEVLET

Her devlet kişilerce yönetilir her şeyden üstün tutulur çünkü Devletin partisi Yok Devletin rakibi Yok çünkü devlet üstünde yaşayan her kesin ortak olduğu bir değerdir milletin ortak değeri milletin çoğunluğu ile seçilen siyasilerce yönetilir bu siyasiler Devletin dokusu ile oynar devleti kendi düşüncesi eksenine taşıyıp siyasete sermaye yapmaya çalışırsa gün gelir devlet zor günler Yaşar şimdi olduğu gibi. Bir Devletin kalkınması için en önemli faktör adalet ve bürokrasidir bu bürokrasiler siyasi beklenti içinde bırakılırsa siyasilerce vali ve kaymakamlara kömür, soğan, patates dağıtacaksın denirse devlet zarar görür.

Evet, son günlerde bir şahsın açıklamarı ve iddiaları ile siyasilerin içinde yer aldığı iddia edilen olumsuzluklardan ötürü Devletin zarar görmesi dünya kamuoyu önünde zaafa uğraması Devletin asil sahibi olan bu milletin günahı değil bu millet ile oluşan bu devlet asırlardır oturmuş bir gelenek ve kaideler ile yönetilirdi bu kaideler Yok sayılınca bu gün ortaya atılan iddialar ile karşı karşıya kalmak kaçınılmaz oldu. Biz her zaman dediğimiz ve yazdığımız gibi temsil ettiğimiz devletimizi yönetenlere inanmak istiyoruz bir mafyanın iddialarına takılıp siyasi çıkar beklemiyoruz onun için yargının devreye girip tüm bu iddiaların yalan olduğunu ortaya çıkarmasını istiyoruz.

Ülkeyi yöneten beyler yurt dışından iddialar ile suçlanan sizlersiniz bu iddiaları çürütmek görevi size düşer biz halkız Ve devleti oluşturan gerçek kişileriz sizlerin yüzünden devletimiz zarar görsün dünya kamuoyu önünde itibar kaybetsin istemiyoruz sizin burada yirmi yıllık bir hikâyeniz var ama bu devlet asırlardır vardı Ve asırlarca da var olacaktır devleti temsil eden bizler farklı farklı siyasi görüşe sahip olabilir, farklı farklı partilere oy vermişte olabiliriz ama söz konusu T. C devleti olunca her şeyi bir kenara bırakır kanla, gözyaşı ile kurulan bu Devletin yanında oluruz çünkü devlet siz değil biziz çünkü biz milletiz saygılarımla