KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 20-03-2021 14:11   Güncelleme : 20-03-2021 14:11

ÖZDEMİR BAĞDATLI - ÇÖZÜM DEĞİL

Sevgili okuyucularım uzun yıllar sonra bir parti kapatma davası ile de karşı karşıyayız.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - ÇÖZÜM DEĞİL

HDP li bir vekilin Meclis’te vekilliği düşğü günün akşamı Yargıtay başsavcılığı HDP sinin kapatılması için anayasa mahkemesine dava açtı sonuç yüksek mahkemenin evet altı milyon oy almış bir parti bir siyasetçin yaptığı kongre öncesi bir ikram gibi görüldü bu parti MHP si bunun genel başkanı günler önce HDP si kapatılmalı demişti kongreden bir gün önce kapatılma davası açılınca insanlar ister istemez bunun bir ikram olduğu görüşüne varıyorlar. Ben hukukçu değilim sonuç ne olur bilmem ama Bahçeli’nin kapatılsın çıkışının ardından dava açıldığına göre gönlü yapılmış oluyor Ve kapatma olmayacak düşünüyorum.

Değerli okuyucularım açılım süresinde HDP li vekillerin terör örgütü mensupları ile yaptıkları konuşmalar büyük ihtimal ile bu dosyaya delil olarak girecek burada açılımın içeriliği ve bunu ortaya atanlar dosyada olmayacak bu doğru bir şey mi olacak bilmiyorum HDP ve vekilleri terör örgütü ile arasına mesafe koyup kendisini merkeze tüm ülkeye çekmesi gerekirdi bunu bu güne kadar yapmadı şimdi kapanırsa kuracakları partide yapacaklar mı ? Ben terör örgütlerine karşı net tavır Ve radikal duruş sergilemeyen hiç bir partinin yanında olmadım bundan sonrada olmam ama burada söz konusu olan demokrasi ve halk iradesi altı milyon oy almış bir parti birinin arzusu ile kapatılmak ile karşı karşıya ise bu çok iyi düşünülmeli gelecek için ne getirir ne götürür hesabı iyi yapılmalı.

Değerli okuyucularım geçmişte çok parti kapandı bu gün iktidar olan partide zamanında başka bir isim ile kapandı ne peki bir çözüm oldu mu şimdi var sayalım HDP kapandı başka bir isim ile siyasete devam edecek burada kapatmak çözüm değil çözüm zihniyet çözüm terör ile mesafe bunu yapabiliyor isen kapat. Ayni zihniyet içinde olanlar siyaset yapmaya devam edecek ise teröre terör demeyecekse kapatsan ne olur kapatmazsan ne olur . Burada çok dikkatli olunması gerekir ülkenin birlik ve beraberliğine en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde ülkenin bir bölümünü potansiyel suçlu gibi göstermek doğru değil ben HDP ye oy veren insanların büyük bir bölümü teröre destek vermediğini düşünüyorum burada yapılması gereken suçluların delilleri ile birlikte tespit edilip yasal işlem yapılması yoksa aynı suçlular orda olacak ise parti isminin ne önemi var saygılarımla