KÖŞE YAZARLARI
Giriş Tarihi : 21-06-2021 11:31   Güncelleme : 21-06-2021 11:31

ÖZDEMİR BAĞDATLI - BABAM

Sevgili okuyucularım dün babalar günüydü.

ÖZDEMİR BAĞDATLI - BABAM

Ben yaşayan her babanın, babalar gününü kutluyor, halkın rahmetine kavuşanlara Allah rahmet eylesin mekanlar cennet olsun diliyorum. Evet baba Çınar gibidir hiç bir şey yapmasa bile gölgesi yeter benim baba deme şansım olmadı henüz yirmi sekiz günlük iken babamı kaybetmişim babam öldüğünde yirmi sekiz yaşındaydı av için çıktığı yola taşıdığı dolma tüfeği sonucu ayağı kayıyor Ve tüfek sert bir yere çarpıp ateş alıyor bu ateş sonucu babam boynundan vuruluyor Ve oracıkta hayatını kaybediyor nurlar içinde yatsın canım babam .

Değerli dostlarım her babalar gününde beni Merak alır babamı tanıyamamanın sıkıntısı bir kez daha tazelenir İnan’ın çok merak ediyorum babamı nasıl bir adamdı yaşasa idi ailemize ne katkısı olurdu benim ile anlaşma sıkıntısı çeker mi idi bunun gibi bir çok sorular geliyor aklıma onu hiç tanımama rağmen tanıyan eş dost akrabalar deyim ile mükemmel bir insanmış yoksulun dostu haksızlığın düşmanı imiş onlar anlattıkça benim merakım artı evet babasız büyümemin zorluğunu biliyorum ama İnan’ın özlemden başka hiç yokluğunu his etmedim çünkü canım anam bunu bana his ettirmedi yemedi yedirdi içmedi içirdi insan babadan değil anadan yetim kalır sözünü harfiyen uyguladı mekanı cennet olsun canım anamın .

Sevgili babam bir kez olsun sana baba diyemedim dizinin dibine oturup seni dinleyemedim pos bıyığını okşayıp sevemedim dünde merak edip özledim bu günde merak ediyorum ruhun şad olsun sevgili babam . Evet arkadaşlar sağğında babanızın ananızın tüm sevdiklerinizin kıymetini bilin onları doya doya öpün kucaklayın değerini yaşarken bilin ölünce bilmeniz ona ah vah demeniz bir çare değil bunu çok iyi bilin. Evet baba sana baba diyemedim devlet babadır dedim hep sevdim sen yoksun ama devlet babam hep olacak bu günlerde tartışma konusu olsa bile biz evlatlar devlete sahip çıkacak sizlerin yüzünü asla kara çıkarmayacak sen rahat uyu canım babam Saygılarımla