YEREL
Giriş Tarihi : 14-08-2021 10:41   Güncelleme : 14-08-2021 10:43

ORTAOKUL ARKADAŞLARI 21 YIL SONRA BULUŞTU

Borçka Ambarlı Yatılı Okulunun 1999-2000 yılı mezunları 21 yıl sonra bir araya gelerek anılarını tazelediler.

ORTAOKUL ARKADAŞLARI 21 YIL SONRA BULUŞTU

Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen yaklaşık 20 kişilik gurup Borçka ilçesindeki yatılı bölge okulunda toplanarak hasret giderdiler. 

Kocaeli’nde anasınıfı öğretmeni olarak görev yapan Elif Aksu, okulunu ve arkadaşlarını 21 yıl sonra görmenin verdiği heyecanını şu ifadelerle anlattı: “buraya eski arkadaşlarımızla haberleşerek anılarımızı yâd etmek için geldik. Kendi aramızda bir WhatsApp grubu kurduk 1 yıldır bugünü organize ediyorduk. Tabii hepimiz farklı şehirlerde yaşıyoruz Almanya'da yaşayan var Kocaeli’nde yaşayan, İstanbul'da yaşayan var. WhatsApp üzerinden haberleştik Borçka’da buluştuk hepimiz çok mutluyuz, çok duyguluyuz, hepimizde anılarımız canlanmaya başladı. Sınıfımız, yatakhanemiz, şurada oturup arabaları saymamız, buradaki oyunlarımız hepsi hafızamızda ve bunları anmak hepimize çok iyi geldi.”

Artvin Çoruh Üniversitesinde çalışan ve mezun olduktan sonra okulunu ziyaret etme fırsatı bulamayan Gökhan Kantar, kendi dönemlerinde mezun olan kişi sayısını bile hatırladığını, bunların birçoğu ile sosyal medya guruplarında görüştüğünü anlatarak “hepimiz eski günleri yâd ederken kimimizin hatırlamadığı kimimizin bu vardı evet dediği bir güzel bir ortam oldu. Çok mutluyuz hepimiz kardeş gibi büyüdüğümüz için çok güzel samimi dostluklarımız oldu. Tabii özel nedenlerinden, iş nedenlerinden dolayı gelemeyenler oldu onlara da çok selam ediyoruz. Çok güzel bir organizasyon 20 yıldır ilk kez geldik buraya mezun olduktan sonra hiç gelmedik ve her şeyi aynı duruyor hemen hemen çok duygusal bir ortam. Sınıfımız yatakhane olmuş biraz değişiklikler olmuş ama yemekhane aynı. Bizim eski yatakhane aynı, ortamlar aynı, sadece ağaçlar büyümüş bizden sonra tabii ki. Her şey aynı Atatürk büstümüz aynı, buralardaki oyun alanlarımız aynı. Şu resmi bir öğretmenimizle yapmıştık. Yemekhanedeki sahnede piyeslerimiz olurdu, yemek dualarımızı yapıyorduk. Şurada annelerimiz için ağlıyorduk. Top sahamız yem yeşil biz çok oynadığımız için toprak kalıyordu hep. Her şey anılarımızda tap taze, her şey bıraktığımız gibi çok mutluyuz” şeklinde konuştu. 

Aslen Ambarlı köylü olan fakat İstanbul’da yaşayan Nuray Yılmaz, dostluklarını asker arkadaşlığı olarak tanımladığını belirterek “burada çok dostane bir şekilde ilerlediği dostluğumuz çok güzel anılar biriktirdik şimdi anılarımız yâd etmeye geldik çok mutluyuz çok duyguluyuz. Birçoğumuz il dışından geliyoruz. Çok değerli kendini çok güzel yetiştirmiş arkadaşlarımız. Burada inanılmaz büyük mutluluk çok heyecanlıyız. Birçok arkadaşımız var ama buranın dostluğu buranın arkadaşlığı çok çok ayrı çünkü birlikte yatıp kalktık kardeş gibi büyüdük. Çok ayrı çok değerli burası benim için” ifadelerini kullandı.

Almanya’dan bu buluşma için gelen Nihal Kantar Geniş, arkadaşlarına herhangi bir zarar vermemek için kovid-19 aşısını olup geldiğini anlatarak çocukluk arkadaşlarıyla buluşma heyecanını şu cümlelerle dile getirdi: “çok mutluyum herkesi hatırlıyorum, iğnesinden ipliğine kadar her şeyi hatırlıyorum. Çok mutluyum keşke lisesi de olsaydı dediğim bir okul benim için. Kendi adına konuşayım kendi kardeşim var iki tane onlar neyse benim için bu arkadaşlarım da öyle. Aynı dönemde yaşadığım bütün arkadaşlarım öyle kız erkek hiç fark etmiyor severek geldim bir toplantı bir daha olsa yine gelirim. Aşısız gelmek istemiyordum açıkçası arkadaşlarıma bir zarar vermemek için aşımı oldum 2 haftalık sürecimde tamamladım.  Okulunda bu şekilde değerlendirilmesi çok güzel gerçekten proje okulu olarak olması ayrı güzel burası boş olduğu zaman biz çok hüzünlenmiştik arkadaşlar arasında konun muhabbetini de çok yaptık. Şuan hem açılışa denk gelmesi bizim bu açılıştan bilgimiz yoktu ama açılışa denk gelmesi buraya düşmemiz çok güzel oldu çok mutluyuz.”