YEREL
Giriş Tarihi : 12-04-2022 11:54   Güncelleme : 12-04-2022 11:54

Ortaklık Projesi Açılış Toplantısı

Ortaklık Projesi Açılış Toplantısı

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortağı olduğu Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye, Çekya, İtalya, Macaristan, Romanya, Yunanistan, Slovakya ülkelerinden kurum, okul ve STK’lerin de yer aldığı "Dezavantajlı Öğrenciler İçin Sürdürülebilir Girişimcilik Duygusu ve Yeterliliklerin Geliştirilmesi" SIEC projesi açılış toplantısı Çekya, UherskyBrod’da gerçekleşti.

Ortak ülkelerden proje ekiplerinin katıldığı toplantıya kurumumuzu temsilen Strateji Şube Müdürü Ahmet Bürlükkara ve Proje Koordinatörü Aybike Kurt Gültekin katıldı.

12-14 ve 15-18 yaş grubu öğrenci ve öğretmenleri için ders ve kılavuz kitaplar oluşturulacak olan proje ile girişimciliğin geliştirilmesi, inisiyatif alabilme duygusunun oluşturulması, proje yapma konusunda istekli olma, eylem odaklı düşünme, fikirlerin gerçeğe dönüşebileceği algısının edinimi ve edinilen bilgiyi hayata geçirebilme yeterliliklerinin amaçlanan projenin pandemi süresinde ertelenmiş olan açılış toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, proje takvimi kapsamında tamamlanan başlıklar görüşülerek ilerleyen zamanlarda yapılacak iş ve işlemlere dair kararlar alındı.