YEREL
Giriş Tarihi : 03-06-2022 14:33

Ormanlara Hep Birlikte Sahip Çıkalım

Ormanlara Hep Birlikte Sahip Çıkalım

SOL Parti Şavşat İlçe Örgütü, “Yok edilen ormanlarımıza birlikte sahip çıkalım” diyerek basın açıklaması gerçekleştirecek.

SOL Parti Şavşat İlçe Örgütü bir basın bildirisi yayınlayarak “Yaşam alanlarımıza birlikte sahip çıkacağız! Tüm siyasal partileri, DKÖ’leri ve STK’leri ve tüm halkımızı ormanlarımız için beraber sesimizi yükseltmeye çağırıyoruz” diyerek 9 Haziran Perşembe günü saat 11.00’de Şavşat Orman İşletmesi Önünde gerçekleştirecekleri basın açıklamasına çağrıda bulundu.

Yayınlanan bildiride “Şavşat Halkına Çağrımızdır: Yok Edilen Ormanlarımıza Birlikte Sahip Çıkalım!

Türkiye’de ormanların kesimine Artvin Orman İşletmesi maalesef birinci sıradadır.

Şavşat’ımız bu trajik birincilikten fazlasıyla payını almıştır ve giderek artan bir şekilde payını almaya devam etmektedir. Yıllardır hunharca katledilen Hınzat’tanSüles ormanlarına Karaköy ormanlarından Tibet ormanlarına kadar vahşi kesim yapılmamız alan bırakmamışlardır.

Her gün gözlerimizin önünde, tüm canlıların yaşam alanı olan ormanlar yeşil yol, orman yolu, istihsal, gençleştirme gibi projelerin altında aslında büyük bir kırıma uğratılmaktadır.

Şavşat’ın doğasını ve geleceğini tehdit eden bu kötü gidişe dur demek için 9 Haziran Perşembe günü saat 11.00’de Şavşat Orman İşletmesi önünde yapacağımız basın açıklamasına tüm Şavşat halkını davet ediyoruz.

Yaşam alanlarımıza birlikte sahip çıkacağız! Tüm siyasal partileri, DKÖ’leri ve STK’leri ve tüm halkımızı ormanlarımız için beraber sesimizi yükseltmeye çağırıyoruz” denildi.

Dilan Şahinbaş

 

Haberin Galerisi : Ormanlara Hep Birlikte Sahip Çıkalım
Artvin'de HaberArtvin'de Haber