Yerel
Giriş Tarihi : 20-10-2022 11:35

Orhan’dan Gençlik Merkezi Müjdesi

Orhan’dan Gençlik Merkezi Müjdesi

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, sosyal ve kültürel projelerinin yanı sıra belediyenin yürüttüğü çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Orhan, ilçeye Kültür Merkezi yapılacağını ve çalışmalara başlandığını duyurdu.

Özellikle sosyal ve kültürel etkinliklere oldukça önem gösteren Başkan Orhan, gerçekleştirilen uluslararası tiyatro festivaline katılımın yoğun olduğunu ve bu katılımın ilçeye bir kültür merkezi açma gereksinimini ortaya çıkardığını kaydetti.

Orhan, ilçeye Gençlik Merkezi ve kütüphane kazandırmak için çalışmalara başlandığını söyleyerek, “Tiyatro Festivali benim de çok önemsediğim projeydi. Borçka’ya bir kültür merkezi kazandırmak. Bir farkındalık yaratmak istedik. Uluslararası Gençlik Tiyatro buluşmasını yaparak Borçka’nın ne kadar kültür merkezine ihtiyacı olduğunu hep beraber gördük. İnşallah ilçe kaymakamımızın da katkıları ile ve toplumun farklı katmanları ile beraber sivil toplum örgütleri ile partiler ile beraber Borçka’ya bir kütüphane ve kültür merkezi kazandırmak için kollarımızı sıvadık ve geçen günlerde de bununla ilgili startı verdik. Buradan da bize katkı sunmak isteyen çok kıymetli iş insanlarına, Borçkalı vatandaşlarımıza da buradan sesleniyorum. Borçka da eğer böyle bir çalışma yapmak istiyorsak hep birlikte onların katkıları ile de bunu gerçekleştirebiliriz” şekilde konuştu.

Kültürel çalışmaların yanında daha yaşanılabilir bir Borçka için her ayrıntıyı düşünerek hareket ettiklerini belirten Orhan, ‘Engelsiz Yaşam Aracı’ projesi nden bahsederek, “Bende engelli bir ebeveynim aynı zamanda. Benim de kızım engelli bugüne kadar neler yaşadığımı en iyi bilenlerdenim o açıdan böyle bir ebeveyn olarak da Borçka’ya belediyeye ne katabiliriz dedik ki engelleri birlikte aşıyoruz. Engelsiz yaşam aracını sağ olsun bir iş insanımızın da aracı bize vermesi ile beraber bu çok önemli bir proje idi. Engelsiz yaşam aracını Trabzon’a, Rize’ye, Erzurum’a yakın bölgeye engelli vatandaşlarımızı hasta, ağır, yaşlı hastalarımızı buralara ulaştırdık ve belediye sadece alt yapı, üst yapı, su, çöp derken bu anlamda da sosyal projelerle de ağırlık vererek insanlara dokunmaya çalıştık” diye konuştu.

Ercan Orhan Yürüyüş yolu ve asma köprü projesi için “Borçka için çok önemli bir proje idi. Daha bitmedi ama şu anda bitirmek üzereyiz yani birkaç ay içerisinde bitecek” ifadelerini kullandı.

İçme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu yani alt yapı çalışmalarından da bahseden Orhan, “Burada da sona geldik artık Borçkalı inşallah en yakın zaman da hem temiz su içecek hem de biz sosyal medyadan da yayınladık vatandaşlarımız nasıl borularla su içtiğini de gösterdik. Yani kanserojen boruları artık oradan sökerek daha günümüz koşullarına uygun, sağlığa uygun borular ile iletim hatları ile suyu vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber