YEREL
Giriş Tarihi : 27-05-2021 11:12   Güncelleme : 27-05-2021 11:12

Onur Bayan Kuaföründen Sokak Hayvanları İçin Örnek Çalışma

Onur Bayan Kuaförü işletmecisi Onur Poyraz, hayvan severleri mutlu edecek sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyor.

Onur Bayan Kuaföründen Sokak Hayvanları İçin Örnek Çalışma

Umarım örnek olacak bir çalışma olur

Artvin’de 15 yıldır kadın kuaförlüğü yaptığını, hayvanları sevdiğini ve elinden geldiğince beslemeye çalıştığını ifade eden Onur Poyraz, Hayvanlar Doğayı ve İnsanı Koruma Derneği (HAYDİKO)’nun yapmış olduğu mama çağrısı üzerine aklına kendi, alanıyla ilgili yapacağı bir kampanyanın geldiğini, 1 Haziran Salı günü sabah saat 08.00’den akşam 20.00’ye kadar kazanılan paranın HAYDİKO için, sokak hayvanları için bağışlamak istediklerini belirtti.

Sosyal medya üzerinden yapacağı kampanyanın paylaşımını yaptığını ve yoğun talep geldiğini belirten Poyraz, “Umuyorum ki benim yaptığım herkese örnek olur, hayvanların değeri daha çok anlaşılır, onlara yapılan işkenceler bir gün son bulur” dedi.

Farkındalık oluşturacak bir davranış

HAYDİKO uzun bir süredir Artvin’de sokak hayvanlarına bakarak, mama ihtiyaçlarını, bakım ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyor. HAYDİKO gönüllülerinden Emel Meriç, düzenli olarak çöplüklerde, yaşam alanlarında ve diğer yerlerde yollara atılmış hayvanları beslediklerini, parazit müdahalesi yaptıklarını hastalananları tedavi ettirdiklerini belirterek bu süreçte gönüllü hayvan severlerin desteğiyle çalıştıklarını açıkladı ve Hayvan sayısı çok olduğundan gönüllülerin boyunu aşan bir durum söz konusu. Her gün gelen zamlardan mamalar da nasibini aldı. Hayvan mamasının katma değer vergisi yüzde yirmi yedi Türk Lirası oldu, lüks tüketime giriyor maalesef. Dernek giderleri bu yüzden çok fazla. Biz bu giderleri gönüllülerden gelen bağışlarla kapatmaya çalışıyoruz. Onur Beyin yaptığı çok duyarlı bir davranış. Kapısının önündeki hayvanları besleyen, suyunu eksik etmeyen esnaflarımızın olduğunu biliyoruz. Onlara teşekkür ediyoruz. Ancak Onur Bey yaptığı bu kampanyayla kapısının önüne gelmeyen hayvanlar için de bir farkındalık oluşturmuştur diye düşünüyoruz” dedi ve 1 Haziran Salı günü HAYDİKO üyelerinin de ONUR Bayan Saç Kuaförünü ziyaret edeceğini belirtti.

DİLAN ŞAHİNBAŞ