Yerel
Giriş Tarihi : 24-11-2022 11:06

“Onlar Geleceğin Güvenceleri”

“Onlar Geleceğin Güvenceleri”

Artvin Baro Başkanı Ayla Varan, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Varan, yayınladığı kutlama mesajında, öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan en onurlu mesleklerden biri olduğunu söyledi.

Artvin Baro Başkanı Ayla Varan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, çocukluktan yetişkinliğe kadar bireylerin üzerinde büyük emeği olan öğretmenlerin bu özel gününü kutladı. Varan, "Öğretmen doğan güneş gibidir, etrafını aydınlatmayı ve karanlıklara meydan okumayı amaç bilir" dedi.

Varan, öğretmenlerin geleceğin hazırlayıcıları, gelecek nesillerin ilim ve irfan kaynakları olduğuna işaret etti. Öğrenen ile öğretimin buluşmasının, sınıf ile öğrencinin kavuşmasının öğretmenlerin fazilet ve fedakarlıklarıyla sağlandığını, öğretmenin "karanlığı yaran, cehaleti yenen duruşun adı" olduğunu belirten Varan, "Onlar geleceğin güvenceleri, Türk milletinin umut ve aydınlık yüzleridir. Öğretmenlerimize hürmet etmek, beklenti, talep ve ihtiyaçlarını karşılamak şarttır. Millet mekteplerinin açıldığı, rahmetle andığım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu müstesna günde, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyor; sevgi, saygı ve selamlarımı iletiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Varan, şehit düşmüş ve bir nedenle hayatlarını kaybetmiş öğretmenlere de Allah’tan rahmet, emeklilere uzun ve sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber