YEREL
Giriş Tarihi : 23-03-2021 14:03   Güncelleme : 23-03-2021 14:15

Öğrencilerin güvensiz geçiş isyanı

Erzurum,Artvin ve Karadenize bağlayan her gün binlerce aracın geçtiği ve ölümle sonuçlanan kazaların yaşandığı şehirlerarası karayolunu karşısında bulunan okullarda eğitim gören öğrenciler, üst geçit ve şerit bantlarının yetersizliği nedeniyle okula gitmek için kullandıkları yolda canlarını adeta tehlikeye atıyor.

Öğrencilerin güvensiz geçiş isyanı

Artvin Borçka ilçesine bağlı Demirciler Köyün tarihi kemer köprü güzergahında yer alan 15 Temmuz Şehitler İlköğretim Okulu okulunda eğitim gören öğrenciler, okullarının bulunduğu mahalleden ikamet ettikleri mahalleye yakın mesafe olduğu  için okullarına kontrolsüz karayolundan karşıya ve okul çıkışlarında   hızla ilerleyip karşıdan karşıya araçların arasından geçiyor.

Okula giderken ve eve dönerken korku içinde karşıdan karşıya, araçların arasından koşarak geçmeye çalışan öğrenciler,” okullarının bulunduğu 15 Temmuz Şehitler İlköğretim Okulu ikamet ettikleri Karşıyaka Mahallesine gitmek için canlarını tehlikeye atmak zorunda olduklarını sözleri üzerine okul yetkilileri durumu İlçe Milli Eğitim Müdürüne,zorunlu olarak kullanılan yola,şerit bandı,üst geçiş ve okulun bahçe devamında bulunan dere kenarına korkuluk yapılması talebinde bulundu.

Söz konusu yola bir an önce geçit yapılmasını isteyen öğrencilerden,zorunlu olarak bu yolu kullanıyoruz. Ama bir önlem alınmıyor. Karşıdan karşıya geçerken canımız tehlikede oluyor. Burada bir çocuk öldükten sonra her halde üst geçit yapılacak.”diyerek yetkililere seslendi.

Örenciler hep bir ağızdan "Bir an önce bu yola bir üst geçit yapılmasını ve şerit bandını istiyoruz "dediler.

Yaşanan sıkıntının uzun zamandır sürdüğünü kaydeden veliler,kaza nedeniyle ölüm ya da yaralanma olmadan kısa sürede çözüm bulunması gerektiğini söyleyerek, Karayollarına ve İlçe yetkililerine çağrıda bulundular.