YEREL
Giriş Tarihi : 13-12-2021 17:33   Güncelleme : 13-12-2021 17:33

Öğrenciler Tekne Turunda

Öğrenciler Tekne Turunda

Trabzonspor Borçka Futbol Okulu kuruluşundan bu yana Borçka’da önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Futbol dünyasına sunduğu yeni yetenekleri ile adından söz ettiren futbol okulu, öğrencilerinin sosyal yönden de gelişimini eksik etmiyor.

Bu bağlamda futbolun yanında birçok sosyal faaliyeti öğrencilerinin gelişimine sunan futbol okulu, en son olarak gerçekleştirdiği tekne turu İle öğrencilerinin keyifli anlar yaşatmıştır.

İbrikli Marina da gerçekleşen Tekne Turuna Trabzonspor Borçka Futbol Okulundan 82 oyuncu katılırken ailelerin ilgisi de hayli yoğundu.

Ayrıca “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında; Trabzonspor Borçka Futbol Okulu gönüllü olarak destek verdiği projeye katılan Kız Yüzme grubu da Tekne Turunda ki yerini aldılar. Kız çocuklarında gelişimine önem veren futbol okulu, Kız çocuklarında spora ve futbola kazandırılması noktasında önemli çalışmalara imza atıyor.

Çocuklara verdiği önemle dikkatleri üzerine çeken Trabzonspor Borçka Futbol Okulu; taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Trabzonspor Borçka Futbol Okulu Kurucusu ve Sahibi Osman Genç etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, “Futbolun yanında öğrencilerimizi sosyal ve kültürel yöndende geliştirmeyi hedefliyoruz. Yaptığımız farklı sosyal etkinlikler ile çocuklarımızın birey olarak hareket etmelerini, toplum içi davranışlarını düzenlemek-geliştirmek, aileleri olmadan hareket kabiliyetlerini geliştirmek ve özgüvenlerini arttırmak gibi birçok etkeni çocuklarımızın gelişimine sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Genç ayrıca, kısıtlı imkanları olan bölgede imkanları dahilinde çocukların gelişimine katkı sağlayacak birçok faaliyeti gerçekleştirmeye devam edeceklerini vurgulayarak sözlerine son verdi.

Dilan Şahinbaş