YEREL
Giriş Tarihi : 21-11-2021 11:34   Güncelleme : 21-11-2021 11:34

Oğlu için yazdığı kitabı köy okullarına göndermek istiyor

Oğlu için yazdığı kitabı köy okullarına göndermek istiyor

Dilek öğretmen oğlu içi yazdığı kitabını köy okullarına göndermek istiyor

Arhavi’de biyoloji öğretmeni Dilek Özulus Tüzün, annelik serüvenin başlamasıyla birlikte 3,5 yaşındaki oğlu için kitap yazdı. Oğluna aktarmak istediği sözleri bir kitapta toplayan Tüzün, “yüreğinle konuş mucizenle tanış” isimli kitabının hem çizimlerini yaptı hem de yazarlığı gerçekleştirdi.

Arhavi ilçesinde yaşayan Biyoloji öğretmeni Dilek Özulus Tüzün, 3.5 yaşındaki oğlu Aslan dünyaya geldiği günden itibaren hayatı tamamen değişti. Hayatını değiştiren annelik serüveni, kendisini öyle etkiledi ki kitap yazma kararı verdi. Oğluyla yaşadığı anıların yer aldığı kitabına “Yüreğinle konuş mucizenle tanış” ismini verdi. Kitabının çizimlerini ve yazarlığını da bizzat kendi yapan Dilek Öğretmen, basılan kitabını maddi karşılık beklemeden köy okullarına göndermek istiyor.

“Bu kitabı okuyan bütün çocuklar bu sözlerden ilham alsın istiyorum”

Dilek öğretmen yaptığı açıklamada, “bu kitabın içeriği başlığından anlaşılacağı gibi, yüreğimizle konuştuğumuz zaman tüm mucizelerin bizlerle birlikte olacağını aktarmak istedim. İçimizdeki sevgiyi bir zaman yitirmememiz gerekiyor. Bu şekilde tüm kapıların ardına kadar açılacağını aktarmak istedim. Bu kitabı kısıtlı imkanlara sahip köy okulundaki çocuklarında ulaşa bilmesi için köy okullarına yardım projelerine baş vurdum. Onlardan aldığım adreslerle doğrultusunda Ağrı’da bir köy okuluna gönderdim. Fakat kendi imkanlarımla gönderdiğim için kısıtlı sayıda oldu. Bende kitabımın daha fazla köy okuluna göndere bilmek için yarım bekliyorum.  Hiçbir maddi beklentimin olmadı bu kitabımın çocuklara ulaştırmak istiyorum. Yüreğinle konuş mucizene tanış ve bu kitabı okuyan bütün çocuklar bu sözlerden ilham alsın istiyorum” ifadelerini kullandı.

Dilan Şahinbaş