Yerel
Giriş Tarihi : 19-12-2022 12:03

Off-Road Kulübü Gala Gecesi Düzenledi

Off-Road Kulübü Gala Gecesi Düzenledi

Artvin Off-Road Şampiyonası 2022 Yılı Gala Gecesi Çoruh Park Düğün Salonu’nda gerçekleşti.

Artvin ve ilçelerinde bulunan Off-Road kulüplerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan, Artvin Off-Road Spor Kulübü tarafından organize edilen Artvin Off-Road Şampiyonası 2022 Yılı Gala Gecesi Çoruh Park Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gecede Artvin Valisi Yılmaz Doruk, bu yıl içerisinde düzenlenen yarışmalarda derece yapan ekiplere plaketlerini takdim etti. 2023 yılı için il geneli yarış planlaması oluşturuldu ve gece müzik ve eğlence ile devam etti. Günün sonun geceye katılanlara çekilişle hediyeler verildi.

Geceye Artvin Of-Road Spor Kulübü, Yusufeli Off-Road Kulübü, Arhavi Off-Road Kulübü, Şavşat off-Road Kulübü, Ardanuç Off-Road Kulübü, Murgul Off-Road Kulübü, Borçka Off-Road Kulübü ve Hopa Off-Road kulübü, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Vali Yardımcısı Ömer Dereci, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özner Bilmiş, AFAD Artvin İl Müdürü Kemal Şenlioğlu, İYİ Parti Artvin İl Başkanı Kemalettin Akgök, Rize, Ardeşen, Fatsa, Trabzon, Çayeli, Görele, Erzurum ve Kars Off-Road Kulübü Başkanları, diğer kamu kuruluşlarının amirleri ve kulüp üyelerikatıldı.

Gala gecesinde konuşma yapan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Off-Road sporunun Artvin için çok uygun bir spor olduğunu belirterek  “Artvin, doğal bir Off-Road parkuru. Bizim arabalarımız her ne kadar sizin araçlarınız kadar elverişli değilse de biz de her gün yapıyoruz Off-Road’u. O yüzden sporculuk olarak gerçekten Artvin İçin icat edilmiş spor. Bu geceye komşu illerimizden de temsilcilerimiz, sporcularımız bulunuyor ve onlara Artvin’e hoşgeldiniz diyorum. Bu güzel birlikteliği sağlamaları için Artvin Off-Road’çularına teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Off-Roadçuların afet olaylarında gönüllü olarak yanlarında olduklarını belirten Doruk, “Bir sivil spor olarak esasından anlamlı spor. Ben çok gerekli bir spor olduğunu düşünüyorum. Ülkemizin yaşam biçiminde geldiğimiz nokta itibariyle Off-Road sporunun zaman zaman afet olaylarında gösterdikleri desteklerini biliyoruz. Eğer yaşayabileceğimiz bir krizde, selde, depremde her zaman yanımızda oldular. Bundan dolayı sadece sporcu gözüyle bakmıyoruz biz Off-Roadçularımıza. İnşallah kötü zamanlar yaşamayız ama öyle bir zamanda da toplumun önünde olacak, duruma göre elinden tutup kaldıracak kahramanlar olarak görüyoruz. İnşallah ülkemiz çok süratle dünya çapında her yönüyle ilerleyen, gelişen bir ülke haline geldi ve olmaya devam ediyoruz. Bu alanda da tabii ki yerimizi almamız lazım. Günün birinde ülkenin ihtiyacı olduğu dönemde Türk bayrağını en zirveye kadar çıkaracak olanda Off-Roadçulardır” dedi.

Off-Roadçuları Yusufeli Barajı’na davet eden Doruk “Benim önerim var sizlere, misafirlerimiz nasıl katılabilirler bilemiyorum ama arzu ederlerse onlara da açığız. Off-Roadçularımızı ben bir faaliyet bünyesinde Yusufeli Barajı’nın gövdesine çıkmayı öneriyorum” şeklinde konuştu.

Gala gecesinde konuşma yapan Artvin Off-Road Spor Kulübü Başkanı Tolga Şatır konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Karadeniz’in dik yamaçlarıyla, vadileri, dağları, ormanları, gölleri, yaylarıyla, bulutları insana kardeş, gözbebeği şehri, Karadeniz’in incisi Artvin’de olmanız bizim için büyük bir mutluluktur. Yaşadığımız şehir, dağların yamaçlarına kurulmuştur. Köylerimiz dağların doruklarında, ormanların kalbindedir. Yaylarımızda bulutlar ayağımızda yol alır. İşte bu zor doğa koşullarında yaşamak, hayat kurmak, şehirleri büyütmek, üretmek ve sosyalleşmek, yani insanın ve hayatın gelişmesi zor olduğu coğrafyamızda, Off-Road sporu, birçok alanda toplumsal fayda sağlamakta, kışın köylerimizin yollarının açılması hastalarımıza ulaşılması anlamında birçok kamu kuruluşuna yardımcı olmaktadır. İşte Off-Road bu zor koşullarda var olmuş, büyümüş, zorunlu olarak yapılan bir spor olmuştur şehrimizde. Off-Road takım halinde, kulüplerde bir araya gelerek, dayanışma göstererek hem hobi amaçlı yapılan hem de bir spor haline gelmiş ve giderek yaygınlaşmış önemli bir spor aktivitesidir.

Artvin’in tanıtımında, önemli yer tutan, Turizm anlamında bölgemizin gelişimine katkı sağlayan Off-Road oyunları ve yarışları ilimizin marka haline gelmesini ve ziyaretçi sayısını artırmasının da bu sebeple tüm Off-Road kulüpleri olarak gurur ve mutluluk duymaktayız.”

Ayşe ÖZDER

 

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber