YEREL
Giriş Tarihi : 24-08-2021 12:37   Güncelleme : 24-08-2021 12:37

O BİR ARTVİN SEVDALISI

"Artvin deyince akan sular durur" diyen bir Artvin aşığı Şakir Kara.

O BİR ARTVİN SEVDALISI

Artvin’in yetiştirdiği önemli değerlerden olan sunucu ve reklamcı Şakir Kara, Artvin Kafkasör Festivali ile özdeşleşmiş 7'den 70'e herkesin sevgi ve saygısını kazanmış biri.

Şakir Kara, bu yılki 40'ıncı Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivalinde de gösterdiği performansla ve sevinciyle iletişimiyle taraflı tarafsız beğenisini, takdirini bir kez daha kazandı.

Ortak değerler devreye girdiğinde Artvinli nin bir bütün olmayı çok iyi başardığına vurgu yapan Şakir Kara, "Artvin siyaseti ve her şeyi bir kenara bırakıp değerleri, kültürü ve geleneği için kilitlendi. Kiletlendiği nokta Kafkasör'dü. Bir çok durum ve sıkıntılar vardı. Bu sorunları birlikte aşacağız dedik ve birlikte aştık. Ki burada buna vesile olan Gökçen ailesine özellikle teşekkür ederiz"dedi.

Kara, "Çok kısa bir süre içerisinde festival hazırlandı. Olacak mı olmayacak mı derken bir hafta da Kafkasör hazırlanıp organize edildi. Çünkü Murgullusu, Yusufelilisi, Borçkalısı, Ardanuçlusu, Şavşatlısı, Erzurumlusu, Rizelisi kısaca herkes Kafkasörü, Boğa Güreşlerini özlemişti. O yüzden bu festival olmalıydı ve oldu" diye konuştu.

Artvin Kafkasöre Yakışır Bir Festival Oldu

Boğaların katılımıyla, Güreşleriyle ve seyircisiyle muhteşem bir festival gerçekleştiğini belirten Kara, "Söz konusu Artvin ise Türkiye ise herşey yapılır. En iyisi yapılır. Zaman dardı. Boğacılık mesleği zor ve planlı hareket etmeyi gerektiren bir iştir. Ama herkes üstüne düşeni yapıp beklentilerin üstünde bir festival gerçekleştirdik" söyledi.

Bu Arenada Herkesin Hakkı Olsun

Kafkasör arenanın satın alınmasıyla ile de konuşan Kara, "BU arenada herkesin hakkı olsun. Borçkalısı, Murgullusu, Yusufelilisi vs herkesin hakkı olsun. Bu arena yaşasın ki gelenek ve kültürümüz bizden sonra ki nesillere de aktarılsın. Çünkü bu festivaller para pul için değildir. Artvin'i Artvin yapan değerlerdir, Kültürdür, bizlere ve bizlerden sonrakilerine mirastır. Tek amaç Kültürümüzü yaşatmaktır" ifadelerini kullandı.

Haber: Hatice Diler