YEREL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 11:35   Güncelleme : 17-06-2021 11:35

Necla Kaçan’dan Artvin’e bir dizi ziyaret

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Necla Kaçan, Artvin ve ilçelerini gezerek bir dizi ziyarette bulundu.

Necla Kaçan’dan Artvin’e bir dizi ziyaret

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Necla Kaçan, Artvin ve diğer ilçelerde yaptığı gezi ve incelemelerden sonra, CHP il Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yavuz Dinçle birlikte Ardanuç’a geldi. CHP Ardanuç Kadın Kolları Başkanı Emine Avcı Erden ve Kadın Kolları tarafından karşılanan Necla Kaçan ilçede misafir edildi.

Esnafların sorunları dinlendi

Perşembe günü başlayan ziyaretler kapsamında CHP ilçe Başkanı Mesut Hüseyin Aksakal ve kadın kollarının katılımıyla, Ardanuç Belediyesi halk pazarında Pazar esnafıyla bir araya gelindi. Pazaryerinde sıcak bir şekilde karşılanan Necla Kaçan için sürpriz bir karşılama oldu.

Kaçan, pazar esnafını tek tek gezip pazar esnafının sorunlarını dinledi. Akarsu köyündeki pazarcı Gülümser Kaplan, Kaçan’a ”70 çeşit meyvesi var, ağası var paşası var, Ardanuç’a hoş   geldiniz. Bu Ardanuç çok hoş, hemen Ardanuç’a koş. Yalın ayak, kesem boş ‘Necla Hanım Ardanuç’a hoş geldin" diyerek maniler düzdü. Pazarcı Kaplan, pazarda kendi ürettiği ürünleri satmaya çalıştığını, çoğu zamanda satamadığını, vatandaşın fiyatlardan şikayetçi olduğunu söyledi. Pazara Erzurum’dan gelen Yakup Kaya eve ekmek götürmekte zorlandığını dile getirdi.

Pazarcı Musa Demirhan ise ürettiği ürünleri satamadığını ve 40 bin lira para cezasının olduğunu söyleyerek, “Ata tohumunu yaşatın diyenler, vitrinin arkasında bizi cezayla tehdit ediyorlar. Bugün yaşadıklarımız kölelik düzenidir. Necla Kaçan bütün bu yaşananların CHP iktidarında toplumla barışık. Ülkenin sorunlara hâkim olan kadrolarıyla ve CHP iktidarıyla çözülecektir” ifadelerine yer verdi. Kaçan, halk pazarındaki pazar gezisini tamamladıktan sonra Ardanuç esnafını gezerek esnafların yaşadığı sıkıntıları dinledi. Özellikle kadın esnaflarının taleplerini not alan Kaçan, talepleri genel merkeze rapor edeceğini söyledi.

Bir dizi ziyaret

Kaçan, ziyaretin devamında ilçe merkezinde bulunan Kemalpaşalı çay üreticileriyle karşılaştı. Çay üreticileri çayda kontenjan ve kota uygulaması sıkıntılarını dile getirdi. Kaçan, CHP iktidarında kontenjan ve kotanın kaldırılacağını ve ÇAYKUR fabrikalarının alım kapasitesini artırarak çayda emeğin sömürüsüne son verileceğini söyledi.

Ziyaretin devamında Kaçan ve beraberindeki Kadın Kolları, Ardanuç Engelliler Derneğini ziyaret ederek engelli vatandaşların sorunları dinlediler. Daha sonra Ardanuç Kültür Evi ve Ardanuç Halk Eğitim Müdürlüğünün bünyesinde Ardanuç kadınlarının el emekleriyle ürettikleri sergiyi gezdiler. Son olarak Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demiri makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten ve ilçede bulunmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Yıldırım Demir, misafirlerine ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti. Kaçan, Ardanuç Kadın Kollarına, CHP Ardanuç ilçe Örgütüne, Ardanuç Belediye Başkanına ve Ardanuç halkına teşekkür ederek ziyaret sonlandırıldı.