YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 11:34   Güncelleme : 07-01-2022 11:34

Ne somut bir emare ne de somut bir delil var

Ne somut bir emare ne de somut bir delil var

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın “Ülkemizin en yüksek barajı Yusufeli’nin gövde dolgusunu tamamladık. Barajımız su tutmaya başladı” açıklamasına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın “Ülkemizin en yüksek barajı Yusufeli’nin gövde dolgusunu tamamladık. Barajımız su tutmaya başladı” açıklamasına tepki gösteren Bayraktutan, “Yusufeli Barajı’nda su tutunduğuna ilişkin ne bir somut emare ne de somut bir delil vardır. Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamanın gerçekle ilişkisi yoktur" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, hükümetin 2021'de faaliyetlerini sıraladığı sosyal medya paylaşımlardan birinde, “Ülkemizin en yüksek barajı Yusufeli’nin gövde dolgusunu tamamladık. Barajımız su tutmaya başladı" açıklamasını yaptı.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, "Yusufeli Barajı’nda su tutunduğuna ilişkin ne bir somut emare ne de somut bir delil vardır. Recep Tayip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamanın gerçekle ilişkisi yoktur" dedi.

Bayraktutan’ın açıklaması şöyle:

"Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 31 Aralık 2021 tarihinde geç saatlerde yapmış olduğu bir twitter paylaşımında, Yusufeli Barajı’nın su tutmaya başladığını açıkça belirtmiştir.

Bugün yapmış olduğumuz görüşmeden ve Yusufeli’ndeki mevcut durum açısından Yusufeli Barajı'nda su tutulmasıyla alakalı yapılan bu açıklama, gerçek dışı bir açıklama.

Herhangi bir şekilde Yusufeli Barajı’nda su tutunduğuna ilişkin ne bir somut emare ne de somut bir delil vardır. Yusufeli'de halen aşağıdaki yerleşim yerinde birçok kişi ikamet etmektedir. Bu nedenle bu açıklamanın doğru olması mümkün değildir.

Bu eğer gerçek olsa idi; o yörede yaşayan insanlar su altında kalması gerçeğiyle karşı karşıya kalacağı aşikar bir durum olarak ortaya çıkacaktı. Bu nedenle Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın yapmış olduğu bu açıklamanın gerçekle ilişkisi yoktur. Bu açıklamayı okuyup da bu açıklamadan üzüntü duyan bütün yurttaşlarımız adına; bu açıklamanın yarattığı infial ve yanlış açıklama nedeniyle vatandaşların uğrayacağı mağduriyet açısından kamuoyunun dikkatini çekmek istedim."

Dilan Şahinbaş