YEREL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 12:57   Güncelleme : 07-05-2022 12:57

Nakliye sektörü sorunları istişare edildi

Nakliye sektörü sorunları istişare edildi

Chp Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan nakliye sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Sn. Uğur Bayraktutan Artvin’de bulunan nakliye sektörü temsilcileriyle Hopa TSO Atatürk Konferans Salonunda bir araya geldi.

Toplantıya Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Arhavi Belediye Başkan Vekili Birkan Uyanık, Artvin, Hopa, Kemalpaşa, Arhavi’de bulunan sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti il ve ilçe temsilcileri ve nakliye sektörü temsilcileri katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek geçen hafta Sarp Sınır Kapsına ziyaret düzenleyen Ticaret bakanı Mehmet Muş ve Bakan Yardımcısı Rıza Turan ile yapılan görüşmelere değinirken Sarp Sınır Kapısındaki yoğunluğun sebeplerine dikkat çekti. Yaklaşık bir senedir kapalı olan Türkmenistan Sınır Kapısının en yakın zamanda açılması gerektiğine Sarp Sınır Kapsında oluşan yoğunluğa sebebiyet verdiğini dile getirdi.

Gürcistan’da uygulanan cezai yaptırımların ödenmeden yurtiçine girilememesini ifade eden Başkan Akyürek beş sene boyunca ilçede bulunan sivil toplum örgütleri ile iş birliği sonucu tahsilat uygulamasının ülkemizde de başladığını ifade etti.

Artvin-Rize Havaalanı içerisinde yer tahsisi ve personel alımı konusuna değinen Başkan Akyürek eşit şekilde alım ve konumlanın olması gerektiğini söyledi.

Hopa TSO Meclis Üyesi Alişan Ender Topaloğlu pandemi dolayısıyla lojistik sektörünün canlandığını belirtti. Nakliyeciler olarak hizmet anlamında üzerlerine düşen görevi yaptıklarını dile getirirken Türkmenistan kapısını da yaşanan olumsuzlukların tüm sektöre yansıdığına dikkat çekti. Türk araçlarının yaşadığı mağduriyetleri Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a anlattıklarını yakın zamanda çözüme kavuşması için çalışmaların hızlanacağını belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan yaşanan sorunların ve mağduriyetlerin sektör temsilcileriyle istişare içinde olarak sayısal verilerin kaynak yapılarak parlamento boyutuna taşıyacağını dile getirdi. Yaşanan sorunların Türkiye gündemine taşınması gerektiğini belirten Bayraktutan Bakanlıkla ve Büyükelçilikle temasa geçeceğini bildirdi.

Hopa TSO