YEREL
Giriş Tarihi : 29-07-2021 10:05   Güncelleme : 29-07-2021 10:05

MÜSİAD’TAN ARTSO’YA ZİYARET

Müstakil İş Adamları Derneği teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt’u ziyaret etti.

MÜSİAD’TAN ARTSO’YA ZİYARET

MÜSİAD Artvin’in açılış programı öncesi Ticaret ve Sanayi Odası’na gerçekleştirilen ziyarete Dernek genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Artvin Başkanı Celal Öztürk, MÜDİAD Genel Sekreter Yardımcısı Kadir ABALI, MÜSİAD Trabzon Başkanı Ümit HOTOMAN, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman UZUN, MÜSİAD Rize Başkan Yardımcısı Taner YELKENCİ, Artvin MÜSİAD Teşkilat Başkanı Hilmi Akın, MÜSİAD Artvin Üyesi Zafer Yerli ve Ali Gültekin katılım gösterdi.

Ziyaret esnasında MÜSİAD çalışmaları aktarıldı ve MÜSİAD Artvin’in Artvin’de yapacağı projeler aktarıldı.

Ziyareti değerlendiren ATSO Başkanı Seçkin Kurt, Artvin’in turizm alanında neler yapılabileceğini konuştuklarını belirterek, “Artvin’e nasıl yatırımlar yapabiliriz, alt yapı çalışmalarında ne gibi katkıları olur bunları konuştuk. Artvin doğasıyla örnek olabilecek bir turizm destinasyonu yapılabilir mi, bunları değerlendirdik” diyerek Artvin’in doğal güzellikleriyle, İsviçre’nin Sion kentine benzetildiğini ve Sion kentinde bulunan turizm alt yapısının Artvin’e uyarlanıp uyarlanamayacağını, oradaki stratejik çalışmalara bakıp turizm alt yapısını planlayarak Artvin doğasını bozamadan bu modelin seçildiğini ve Sion kentinin örnek alınarak aynı şekilde geliştirilebileceğini açıkladı.

Ziyaretin ardından MÜSİAD Artvin açılışına katıldıklarını, açılıştan sonra gelen misafirlere Kaflasör Yaylası’nı gezdirdiklerini söyleyen Başkan Kurt, “MÜSİAD bir sivil toplum kuruluşu ama hem il içinde hem il dışında olan geniş bir dernek. Ticaret ve Sanayi Odası ile yürütülecek ortak çalışmalar ile Artvin için her alanda olduğu gibi öncelikle turizmin gelişmesi noktasında mutlaka yardımları olacaktır” dedi.

DİLAN ŞAHİNBAŞ