YEREL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 11:05   Güncelleme : 28-07-2021 11:07

MÜSİAD AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneğinin Artvin şubesinin açılışı gerçekleştirildi.

MÜSİAD AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

MÜSİAD Artvin şubesinin açılışına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Artvin Çoruh üniversitesi Rektörü Mustafa Sıtkı Bilgin, AK Parti Artvin İl Başkanı Müh. Fatih Tahtalı, Artvin İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, Artvin İl Müftüsü Hasan Güneş, Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim İnce MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, STK ve Oda Başkanlarıyla temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, İş Adamları ve konuklar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Artvin Şube Başkanı Celal Öztürk, “Merkez ilçe ile beraber 9 ilçeden oluşan ilimiz yer altı ve yer üstü zenginlikleri ile nadide illerimizden biridir. Toplam yüzölçümünün yüzde elli yedisi orman alanı olan ilimizde her yıl 345 bin metre küp ağaç ürünleri üretimi yapılmaktadır. Ayrıca ilimizde balık üretimi yaklaşık 6 bin ton civarındadır. Dünyada hiçbir ilde olmayan 27 bin çeşit bitki yetişmektedir. İlimiz ülkemizin enerji ihtiyacının yüzde 2’sini karşılamaktadır. Ek olarak HES üretiminin de yüzde 8’ini karşılamaktadır. Yine ilimizin özellikle Camili bölgesinde 5 yüz ton yıllık bal üretimi yapılmaktadır” diyerek MÜSİAD'ın misyonu ve projeleri hakkında bilgi verdi.

Açılış konuşmasının ardından MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Artvin İl Müftüsü Hasan Güneş'in okuduğu duanın ardından açılış kurdalesi kesildi.

DİLAN ŞAHİNBAŞ