SİYASET
Giriş Tarihi : 25-11-2022 10:55

Muratlı Sınır Kapısı Önem Arz Ediyor

Muratlı Sınır Kapısı Önem Arz Ediyor

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Muratlı Sınır Kapısı'nın ne zaman açılacağına ilişkin problemin ortadan kaldırılması konusunda gerekli adımların atılması hususunu Meclis Gündemine taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Türkiye ile Gürcistan arasındaki dostluğumuzu ve ticari faaliyetleri pekiştirecek, her ülke halkının da heyecanla beklediği Muratlı Sınır Kapısı'nın ne zaman açılacağına ilişkin problemin ortadan kaldırılması konusunda gerekli adımların atılması hususunu TBMM Genel Kurulu'nda dile getirdi.

Bayraktutan Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemiz ile Gürcistan cumhuriyeti arasında geçişleri sağlayan Sarp Sınır Kapısı dışında, Borçka, Muratlı Sınır Kapısı'nın açılması konusunda yurttaşlarda ve yöre halkında büyük bir beklenti mevcuttur. Yıllardır bir türlü çözüme kavuşmayan ve ileri tarihe atılan Muratlı Sınır Kapısı'nın yöre kalkınması için büyük önem arz ettiği aşikârdır.

Türkiye ile Gürcistan arasındaki dostluğumuzu ve ticari faaliyetleri pekiştirecek, her ülke halkının da heyecanla beklediği Muratlı Sınır Kapısı'nın ne zaman açılacağına ilişkin problemin ortadan kalkması gerekmektedir. Hem Türkiye Cumhuriyeti Parlamentosunda, Türkiye Büyük Millet Meclisinde hem de Gürcistan Parlamentosunda uluslararası anlaşmayla bu kapının açılması konusunda ortak bir mutabakat oluşmuş ama bugüne kadar somut adım atılmamıştır.

Yöre halkının bu beklentisinin karşılanması konusunda gerekli adımların atılmasını yöre milletvekili olarak talep ediyor, yüce heyetinizi saygıyla selamlıyorum.”

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber