YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2021 10:44   Güncelleme : 31-12-2021 10:44

Mülakat Hırsızlıktır

Mülakat Hırsızlıktır

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) yüksek puanlar alarak derece yapmalarına rağmen çok sayıda öğretmen adayı sözlü sınavda verilen düşük puanlarla eleniyor. Sözlü sınavdaki düşük puan nedeniyle elenenler yaşadıklarını sosyal medyada paylaşınca konu, siyaset gündemine de oturdu.

Konu ile ilgili açıklama yapan SOL Parti İl Yönetimi “Bu ülkeyi yönetenler çocuklarını, akrabalarını, tanıdıklarını makam mevki sahibi yaparken bu memleketin Fedai’leri, aydınlık geleceği, bizler kazandığımız sınavlara rağmen mülakatlarda işsiz ve geleceksiz bırakılıyoruz” dedi.

SOL Parti İl Yönetimi’nin yayınladığı açıklamanın tamamı şöyle:

“Mülakata Hayır adil ve güvenceli bir gelecek hakkımız; hakkımızı istiyoruz.

Bizler bu memleketin binbir emekle büyütülen, okutulan gençleriyiz. Ailelerimiz ve biz gecemizi gündüzümüze katarak binbir zorluğu aşarak iyi bir gelecek umuduyla çalışıyoruz. Ancak bırakın hayallerimize yaklaşmayı insanca bir yaşam için çalışmamız dahi engelleniyor.

Milyonlarca genç işsizlikle bir o kadarı da kendi mesleklerini yapamadıkları için büyük bir karanlıkla karşı karşıya. Sınavlardan sınavlara geçen hayatımızın ardından akıllarda tek bir soru kalıyor, boşuna mı okuduk?

Bu ülkeyi yönetenler çocuklarını, akrabalarını, tanıdıklarını makam mevki sahibi yaparken bu memleketin Fedai’leri, aydınlık geleceği, bizler kazandığımız sınavlara rağmen mülakatlarda işsiz ve geleceksiz bırakılıyoruz. 

AKP’nin torpil-yandaş düzeninde kendine er bulamayan milyonlarız ve biliyoruz ki bu memleketin aydınlık geleceği bizim elimizdedir, bu karanlığa mahkum değiliz. SOL Parti olarak diyoruz ki hayallerimiz yarım kalmasın, bu torpil düzeniyle bir başımıza değil hep beraber mücadele edelim. Mülakat hırsızlıktır.”

Dilan Şahinbaş