Yerel
Giriş Tarihi : 19-12-2022 10:52

Muhtarlar Yusufeli Barajını Gezdi

Muhtarlar Yusufeli Barajını Gezdi

Artvin merkez mahalleler ve köy muhtarları, Artvin Valiliği koordinesinde yürütülen “Tarihe Şahitlik Ediyoruz” projesi kapsamında Yusufeli ilçesi yeni yerleşim yeri ve Yusufeli Barajını gezdi.

Gezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Artvin Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Cingezideki izlenimleriyle alakalı değerlendirmelerde bulunarak “Tarihe Şahitlik Ettik” dedi.

Artvin Valiliği koordinesinde yürütülen “Tarihe Şahitlik Ediyoruz” projesi kapsamında Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerini ve Yusufeli Barajı’nı beraberindeki Merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla gezen Muhtar Cin, “Valiliğimizin planladığı proje kapsamında Artvin Merkez mahalle ve köy muhtarlarımızla birlikte Yusufeli’ni ziyaret ettik. Bilindiği gibi ülkemizin en yüksek dünyanın 5. Yüksek barajı olan ‘Yusufeli Barajı dolayısıyla Yusufeli ilçe merkezi yeniden inşa edildi. Ülkemizin daha güçlü geleceği adına yapılan bu devasa yatırımları bizzat yerinde görmek ve incelemek farkındalığı daha da artırıyor.

Bu kapsamda yapılan Yusufeli Barajı’nı, yeni ilçe merkezini, viyadükleri ve diğer yatırımları görünce tarihin yanı sıra devletimizin büyüklüğüne de şahitlik etmenin gururunu yaşadık. Tüm bunların tamamen milli sermayeyle ülkemizin mühendisleri tarafından yapılması ayrıca gurur verici. Bu düşüncelerle yapılan bu eserlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere bu imkânı sunan Valimiz Sn. Yılmaz Doruk’a teşekkür ediyor, herkesi Yusufeli’ni görerek tarihe şahitlik etmeye davet ediyorum.”

Ayşe ÖZDER

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber