YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2022 17:27   Güncelleme : 14-04-2022 17:27

Mücadelenin temelinde öz kaynaklar var

Mücadelenin temelinde öz kaynaklar var

Borçka Spor Antrenörü Ahmet Özışık futbol kulübü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Biten sezon hakkında değerlendirmelerde bulunan Borçka Spor Antrenörü Ahmet Özışık güzel bir sezon olduğunu fakat zor şartlar altında çalıştıklarını vurguladı.

Ülke sorunları, ekonomik durumlara bakıldığında kendilerinin de ekonomik durumlarını göz önüne aldıklarında zor bir dönem geçtiğini belirten Özışık, “Fakat takım olarak güzel bir dönem geçirdik, güzel dönemi skora da yansıttık. Takım istediğimiz düzeyde oynuyor, istekli ve arzulu çalışıyorlar. Finalimiz netleşti, finale gelene kadar yenilmeden namağlup bir sezon geçirdik. Bu ligin şampiyonu olduk bugün itibariyle de Arhavi rakibimiz oldu. Onları da sezon boyuncaki başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Son maç ekstra bir finalde kaybetmişler geçmiş olsun diyoruz. Üzüldük çünkü ilimizde birkaç tane takımın olması her zaman artıdır, bunu her zaman dile getiriyoruz. Çünkü ne kadar yakın o kadar ulaşmamız kolay diye düşünüyorum. O yüzden ekstra bir finalden sonra Arhavi rakibimiz oldu. Onun da tarihini bekliyoruz. O maç için hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

Bu Süreçte 25 sporcularının olduğunu, takım oyuncularına da teşekkür eden Özışık, “Gerçekten büyük özveriyle çalıştılar. Kış şartlarında, imkansızlıklarda güzel başarılar elde ettiler. Onları ayrı ayrı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Bu süreçte bize destek olan maddi ve manevi yanımızda olan bütün dostlara, abilere, kardeşlerime teşekkür ediyorum. Çünkü onların desteği ile de böyle bir noktaya geldik. Bir final oynayacağız, onun tarihi de muhtemelen bugün yarın açıklanır. Açıklandıktan sonra da hazırlıklarımız ona göre belirlenecek. Şimdiye kadar hep ucundan kaçırdık, hep gölgesinde kaldık. Biz artık kaybetmekten korkmuyoruz, üç dönemdir kaybettik. Bu senede kaybetmeyi düşünmüyoruz. Buna göre hırsla, azimle çalışıyoruz, bunu isteyerek çalışıyoruz. Sporcularımız da bunun farkında ve bunun bilinci ile çalışıyor. İlçemizin çocukları bunlar, ilçemizin sporcuları il dışından sporcumuz.İlçelerden birkaç sporcumuz var. Kendi öz kaynaklarımızla mücadele ediyoruz.Onlar da bunun farkında. Hem futbol şansı hem de üç dönemdir kaçırmanın sonunda umarım şans da bizde olur da kazanırız. Biz çalışmalarımızı tamamen kazanmak için yapıyoruz. BAL Ligi'ni çok isteyen bir ilçe olarak fazlası ile çabalıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Borçka Spor Antrenörü Ahmet Özışık açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Alt yapısı ile Borçka şehir stadı buna hazır değil. İlçe bürokrasisinde ilçe STK’larından halkına, seyircisine kadar herkes bunu biliyor. Ama biz bu topu en yükseğe taşıyacağız bu finali aldıktan sonra bu topu ortaya bırakacağız.  Tesisi ile maddiyatı ile imkânlarıyla hep birlikte ile ilçeye hizmet etmiş büyüklerimiz ya da bu spora hizmet edecek büyüklerimiz Muhtemelen o topu en yukarıya kaldırırlar. O Topu doğru noktaya bıraktığımız zaman o tesisleşme o imkanlar. Bu takım için ve ilçe için hızlı bir şekilde yapılır diye düşünüyorum. İnşallah güzel bir Bal Ligi final maçı olur, centilmence olur. Tarih belli olmadı ama biz Muhtemelen 24 Nisan'da yapılır diye düşünüyoruz. 24 Nisan Pazar günü muhtemelen Artvin Stadı'nda final oynanır diye düşünüyorum. Biz hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz centilmence, sportmence güzel bir final olmasını umut ediyoruz. Kim hak ediyorsa o alsın diyoruz. Ama biz Borçkalılar olarak ve Borçka spor olarak çok istiyoruz inşallah sporcularımızla bu sene bunu başaracağız.”

Dilan Şahinbaş