YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2022 12:50   Güncelleme : 14-04-2022 12:50

Miting için çalışmalar devam ediyor

Miting için çalışmalar devam ediyor

Emekli-Sen Hopa Şubesi 15 Nisan Cuma günü başlayacak Ankara yürüyüşü için çalışmalarına ve ziyaretlerine devam ediyor.

Tüm Emekliler Sendikası, Emekliler ve Yaşlılar Meclisi ve Emekliler Dayanışma Sendikası, emekli maaşlarına ek zam yapılması ve temel tüketim ürünlerine yapılan zamların geri çekilmesi talebiyle Ankara’ya yürüyecek. 15-16 Nisan’da 5 koldan başlayacak olan yürüyüş, Ankara Anıt Park Miting Alanı’nda düzenlenecek mitingle sonlanacak.

Tüm Emekli-Sen Hopa Şubesi 15 Nisan Cuma günü başlayacak olan ve 16 Nisan Cumartesi günü Ankara Anıt Parkta düzenlenecek miting ile son bulacak yürüyüş hakkında destek çağrısı için ziyaretlere devam ediyor. Sendikanın son ziyaret noktası Hopa Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Tüm Emekliler Sendikası (EMEKLİ-SEN) Hopa Şubesi Hopa TSO’yu ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı ile bir araya geldi.

Sendika temsilcileri Saim Aydın, Gürbüz Akyüz, Muhammet Oral, Resul Altunkaya ziyarete katılım sağlarken 15 Nisan Cuma günü başlayacak olan ve 16 Nisan Cumartesi günü Ankara Anıt Parkta düzenlenecek miting ile son bulacak yürüyüş hakkında destek çağrısında bulundu.

Sohbette emekli maaşları için talep edilen zamlar konusu ele alınırken emekli sendikalarının örgütlenmesinin önündeki kuralların daha esnek tutulması gerektiğine dikkat çekildi.

Başkan Akyürek yaptığı açıklamada “Ülkemizde bulunan 14 milyona yakın senelerce çalışmış ve emekli olmuş vatandaşların seslerini duyurabilmesi adına yapacakları bu etkinlik sosyal sorumluluk bilincinin ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların kısa zamanda belli bir standarta döneceğinden kuşkumuz yoktur” ifadelerini kullandı.

Dilan Şahinbaş