YEREL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 10:54   Güncelleme : 16-07-2021 10:57

Mısır Sezonu Geldi Çattı

Kılıç, mısır satışlarındaki taleplere yönelik açıklamalarda bulundu.

Mısır Sezonu Geldi Çattı

Şavşat’ta seyyar şekilde süt mısır satışlarını yapan Rüstem Kılıç, yapmış olduğu satışların yanı sıra yapımı devam eden alt yapı ve doğalgaz çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Talepler

Kılıç, taleplere yönelik şu açıklamaları yaptı “ talepler fazlasıyla oluyor zaten mısır sezonunun açılması ile birlikte ciddi bir talep var diyebilirim. Her esnafta yer aldığı gibi alım gücünde zorluk yaşadığından dolayı halkımız bizlerin satışlarında da etkisi büyük oluyor fakat üretimini yaparak satış yaptığımız bu mısırlardan Allaha şükür geçimimizi sağlıyoruz. Şavşat’ta mısıra ilgi her zaman vardı ve de her zaman olacaktır ” dedi.

Yapılan satışların son durumu

Kılıç, mısırla ilgili yapılan satışlarla ilgili şu açıklamaları yaptı “ mevsim zamanı geldiğinden dolayı süt mısırının satışlarına başladım. 3-5 kuruş kazanıyoruz Allaha şükür kazanımız kaynıyor. Bizim Şavşat’ta genellikle mısır olur, domates olur, patates olur, fasulye de olur. Zaman zaman böyle vatandaşlarımız getirir ve satar ayrıca bu açılmaların olması bir nebzede olsa bizleri rahatlattı umarız bu salgın sürecini tamamen ortadan kaldırırız ve ben bunu yapabileceğimize inanıyorum çünkü biz güçlü bir ülkeyiz ” dedi.

Alt yapı çalışmaları ne durumda?

Kılıç, Şavşat’ta yapımı devam eden alt yapı ve doğalgaz çalışmalarına yönelik şu açıklamaları yaptı “ kesinlikle bu çalışmaların yapılması harika çünkü gelecek anlamında uzun vadede Şavşat tamamen olduğundan daha güzel bir şehir halini alacaktır. Doğallığı ile güzel olan Şavşat’ımız ilerleyen zamanlarda bu çalışmaların bitmesi ile birlikte çok daha iyi durumda olacağını düşünüyorum. Şu anda yollarımızın bozulması veya yapılan doğalgaz çalışmalarının sonuçları hayatımızı şu anlık zorlaştırıyor olması devamlı olacağı anlamı gelmiyor. Doğalgazın Şavşat için çok iyi bir yenilik olduğunu ve tüm Şavşat olarak bu deneyimi yaşamamızın gerektiğini düşünüyorum. Eskiden kömür kokusu ve de odun telaşı kafamızı yorarken artık hem kar elde edeceğiz hem de daha lüks bir konfora sahip olacağız. Yapılan çalışmalarda yakından takip eden Belediye Başkanımız Nihat Acar’a da yoğun ilgilerinden dolayı teşekkürlerimizi iletmesek olmazdı. Şavşat’ımızı en iyi günlere, yarınlara taşımak adına yapmış olduğu çalışmaları takdir etmemiz gerekiyor ” dedi.

“Öncelik teşekkür etmektir”

 Kılıç, “ süt mısırın satışlarını yapıyorum. 1 Temmuz süreci tam açılma ile Cumhurbaşkanımızın almış olduğu ve esnaflarında açılmasına yönelik izin verdiği gibi burada da biz vatandaş olarak tedbirimizi elden bırakmıyoruz. Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza yoğun çabalarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanımız bu işlerin üzerinde çok fazla durdu, Cumhurbaşkanımızda tüm devletleri geçerek bizim ülkemizin de kalkınmasını iyi sağladığı için ne yapsak hakkını ödeyemeyiz bundan dolayı çok teşekkür ederiz ” diye konuştu.