YEREL
Giriş Tarihi : 10-08-2021 11:03   Güncelleme : 10-08-2021 11:06

MİSGEP KAPSAMINDA ZİYARETLER

Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında ziyaretler gerçekleştirdi.

MİSGEP KAPSAMINDA ZİYARETLER

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Artvin’e gelerek, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce yürütülen “Özellikle Madencilikte İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP)” kapsamında işverenlerin, kamu kurum/kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin değerli temsilcileri ile gerçekleştirilen “Maden Sektörü İstişare Toplantısı”  gerçekleştirdi.

Maden işyerlerinde çalışma şartlarının iyileştirilmesine yönelik hazırlanan AB Projesi kapsamında; Artvin yerel yönetimini, sanayicisini, akademik camiasını ve şehrin tüm dinamiklerini bir araya getirmek için Artvin’de bir dizi program gerçekleştiren İş Sağlığı ve Güvenliği genel Müdürü Uzunkaya Artvin İŞKUR İl Müdürü Cevdet Ertürk ve Artvin SGK İl Müdürü Kahraman Derece ile birlikte Artvin MÜSİAD İl Başkanı Celal Öztürk'ü ziyaret etti. Özellikle MİSGEP kapsamında Türkiye genelinde ve Artvin ili özelinde yürüttükleri faaliyetlerin konuşulduğu ziyarette, iş sağlığı ve güvenliğinin çalışma hayatındaki önemine de değinildi.

Uzunkaya ve yanındaki ekip Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’i Rektörlük makamında ziyaret etti. Ziyarette; MİSGEP özelinde konuşulan konulara ilave olarak, Genel Müdürlüğümüz ile üniversiteler arası iş birlikleri, iş sağlığı ve güvenliği öğrencilerinin çalışma hayatına hazırlanırken staj yaparak saha uygulamalarını tecrübe etmelerinin gerekliliği konuları üzerinde duruldu.

Rektörlük ziyareti ardından heyet Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt’u ziyaret etti. Ziyarette, MİSGEP kapsamında Artvin ilinde yürüttüğümüz faaliyetleri konu alan ziyarette, iş sağlığı ve güvenliği prim desteklerine değinildi ve pandeminin çalışma hayatına etkileri değerlendirildi.

DİLAN ŞAHİNBAŞ