YEREL
Giriş Tarihi : 01-04-2022 11:35   Güncelleme : 01-04-2022 11:35

Miniklerden AÇÜ Ziyareti

Miniklerden AÇÜ Ziyareti

Artvin Halk Eğitim Merkezi Oyun Odası Kursu öğrencileri Artvin Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programınıziyaret etti.

Artvin Çoruh Üniversitesi Artvin Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü ile Artvin Halk Eğitim Merkezi Oyun Odası Kursu’nun düzenlemiş olduğu etkinlik kapsamında Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programının Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü uygulama laboratuvarında yürütülmekte olan Pastane Ürünleri dersinde okul öncesi öğrencileri ve öğretmenleri misafir edildi.

Yapılan etkinliğe Oyun Odası Kursu’ndan okul öncesi öğretmeni Büşra KELEŞ, 2 stajyer ve 14 okul öncesi öğrencisinin yanı sıra, Artvin Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Akyol, Öğr. Gör. Elif Esma Karaman ve Öğr. Gör. Ali Murat Kesemen ile Aşçılık Programı 1. ve 2. sınıf öğrencileri katıldı.

Etkinlik kapsamında okul öncesi öğrencilerine aşçılık mesleği ile ilgili bilgiler veridi. Aşçılık eğitimi, sağlıklı beslenme, mutfak güvenliği ve mutfak donanımı gibi konular hakkında uygulamalı bilgiler aktarılan okul öncesi öğrencileri Pastane Ürünleri dersi kapsamında uygulama alanında kurabiye ve tatlı yapımına katkı sağladılar.

Dilan Şahinbaş