Yerel
Giriş Tarihi : 17-03-2023 16:53

Minikler duruşma odasında kendi mahkemelerini kurdu

Minikler duruşma odasında kendi mahkemelerini kurdu

Artvin Vakıfkbank İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri meslek tanıma etkinlikleri kapsamında Artvin Adliyesi’ne giderek Artvin Barosu avukatlarından avukatlık mesleği hakkında bilgiler aldı.

Artvin Vakıfkbank İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri meslek tanıma etkinlikleri kapsamında Artvin Adliyesi’ne gitti. Adliyede ilk olarak Artvin Barosu odasını ziyaret eden minikler Baro Avukatları Elif Oya Gültekin ve Elif Keskin’den avukatlık mesleği hakkında bilgiler aldı.

Artvin Barosu ziyareti ardından Asliye Hukuk duruşma salonunu gezen minikler burada bir duruşma canlandırdı. Minikler ayrıca hakim cüppesi ile de hatıra fotoğrafı çekildi.

Artvin Vakıfkbank İlköğretim Okulu Anasınıfı öğretmeni Semiha Ocakoğlu Köksal etkinlik hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün buraya 18 öğrencimle avukatlık mesleğini tanımaya geldik. Çocuklarımıza meslekleri öğretmek istiyoruz bu gezilerimizle. En güzel öğrenme yaşayarak öğrenme diyoruz çünkü. Bu yüzden aylık ya da haftalık olarak meslek tanıma gezilerimiz planlıyoruz. Çocuklar çok keyif aldı. Bir duruşma salonunu gezdik. Burada sınıfımızda yaşanan bir sorun vardı, tuvalet kağıtlarımız yere atılıyordu. Bu konu üzerine mahkeme kurduk ve davamızı çözdük. Şimdi de sınıfımıza geri dönüyoruz.

Çocuklarımız bu tarz etkinliklerden çok keyif alıyorlar çünkü çok heyecanlı ve meraklılar. Kapalı bir alanda istediğimiz kadar bilgi aktarsak da çocuklar bir işi gezerek, görerek ya da yaşayarak öğrendiklerinde hiçbir şekilde unutmuyorlar ve ilgileri, algıları daha açık oluyor.”

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber