YEREL
Giriş Tarihi : 16-08-2021 11:07   Güncelleme : 16-08-2021 11:07

Milli Takım Seçmelerinde Artvin Çocukları İzlendi

Türkiye Futbol Federasyonu Trabzon Bölge Müdürlüğünce Milli Takım 14 yaş gurubu (2007 doğumlu) sporcu seçmeleri 14 Ağustos Cumartesi günü saat 13.00’te Artvin Şehir Stadında yapıldı.

Milli Takım Seçmelerinde Artvin Çocukları İzlendi

TFF Trabzon Bölge Müdürlüğünce Artvin Şehir Stadında yapılan Milli Takım U14 sporcu seçmelerine 33 oyuncu katılım gösterdi. Seçmeleri izlemeye ise Milli Takım Altyapı Bölge Sorumlusu Serkan Albayrak ve Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ katıldı.

Oyuncuların yaptığı maç sonrası konuşan Serkan Albayrak çocukların bu organizasyona katılmalarının kendileri için sevindirici olduğunu belirterek, “Öncelikle bölgemize bağlı olan illerimizden bir tanesi olan Artvin’de de futbolcuları gözlemliyoruz. Sonuçta Milli Takımımızın U14 seviyesindeki oyuncuların bir karmasını yapıyoruz. Öncelikle karma seçmeleri yapıyoruz sonra da milli takım seçmelerine götüreceğiz çocukları. Geçirdiğimiz 2 yılda pandemi sürecinde oyuncuların futbola ara vermeleri futbolcuları etkiledi ama önemli olan kendilerinin istekli bir şekilde buraya gelip oynamaları. Bu bizim için sevindiriciydi. Yetenekli oyuncular var. Kendileriyle de konuştuk bundan sonraki süreçlerde de çalışmaya devam edecekler” dedi.

Albayrak konuşmasının devamında futbolun keyif alınarak oynanan ve izlenen bir spor olduğunu ve gerçekten keyif veren bu sporun kişileri çok iyi yerlere getirebileceğini vurguladı.

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ ise gerçekleştirilen organizasyonun yaklaşın on beş gün önce Trabzonspor’un eski oyuncusu Turgay Semercioğlu’nun kendisini araması sonucu belirlendiğini söyleyerek, “Elimizde 2007 doğumlu çocuklarımızın bölgesel karma içerisinde oynayabilecek niteliğe sahip olacak oyuncuları izlemek için bir organizasyon yapabilir miyiz diye görüştük. Biz de il temsilcisi arkadaşımızla birlikte konu ile ilgili kurumlara tebligat yapıp oyuncuların toparlanması noktasında bilgi vermiştik. 2007 çocuklarımızı Milli Takım alt yapı bölge sorumlusu Serkan Hocamız ve ekip arkadaşının izleme fırsatı oluştu. Bu anlamda içlerinden birkaç yetenekli oyuncu gözlemledik. Yetenek aslında hazır olup olmama meselesi, pandemi süreci içinden geçtik ve bu süreçte çocuklarımız evlerinden dışarı çıkamadı, antrenman yapamadılar ve bu anlamda da yeteneklerini geliştiremediler. Pandemi ne yazık ki her şeye engel oldu. Artvin açısından baktığımız zaman bu organizasyonların Artvin’de yapılması, Artvin’in de bu anlamda Bölgesel Karma içinde ihtiyaç duyulması il olarak burada güzel işler yaptığımızın bir anlamda ifadesidir. 14 yaşındaki çocuklarımız Milli Takım’ın bölgesel anlamda alt yapısına seçilme noktasında ihtiyaç duyuluyorsa ve Artvin’de de bu cevher var ki sorumlu arkadaşlarımız ilimize gelerek bir çalışma içerisine girdiler. İlimiz açısından baktığımız da olumlu bir tablo” dedi.