Yerel
Giriş Tarihi : 18-11-2022 12:10

Milli Piyango Biletleri Satışa Çıktı

Milli Piyango Biletleri Satışa Çıktı

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi için heyecan dorukta. Her yıl yılbaşı akşamı, Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilen özel çekiliş bu yıl yine nefes kesecek.

Her yıl yüz binlerce kişinin zengin olma umuduyla katıldığı Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi için geri sayım başladı. Yılbaşı’na sayılı gün kala Milli Piyango yılbaşı biletleri satışa çıktı.

MİLLİ PİYANGO BÜYÜK İKRAMİYE TUTARI NE KADAR?

Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan duyuru sonrasında, büyük ikramiye bedelinin 200 milyon TL olduğu açıklandı.

Milli Piyango tarafından yapılan açıklamada, yılbaşı özel çekilişinde dağıtılacak toplam ikramiye tutarının 1 milyar 395 milyon 900 bin TL olacağı açıklandı.

İkramiye kategori sayısı 13’ten 15’e çıkarılırken, çekilecek olan kod sayısı da 622’den 1.012’ye yükseltildi. Böylece daha fazla sayıda kişi daha fazla ikramiye kazanma şansına sahip olacak.

MİLLİ PİYANGO BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Milli Piyango Bilet satıcısı Yücel Arslan, bu seneki bilet fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulunarak “Bilet fiyatları çeyrek 50 TL, yarım 100 TL ve tam 200 TL olarak belirlendi. Henüz rağbet yok ama aralık ayında insanların almaya başlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Arslan ayrıca milli piyango bileti ile ilgili bilgi vererek “Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde 200 milyon TL’lik büyük ikramiyenin tamamı dağıtım garantili olacak. Bu yıla özel olarak belirlenen kuralla birlikte bilet payına bakılmaksızın, büyük ikramiye, isabet ettiği satılan bilet ya da biletler arasında eşit olarak paylaştırılacak.

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar devam edecek” ifadelerini kullandı.

ÇEKİLİŞ CANLI YAYINDA GERÇEKLEŞECEK

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi, 31 Aralık 2022 gecesi televizyonda canlı olarak yayınlanacak ve tüm çekiliş sonuçları www.millipiyangoonline.com adresinden açıklanacak.

Oyun severler, amorti sonuçları da dahil olmak üzere biletlerine ikramiye çıkıp çıkmadığını www.millipiyangoonline.com’dan kolaylıkla öğrenebilecek.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber