YEREL
Giriş Tarihi : 21-10-2021 11:45   Güncelleme : 21-10-2021 11:45

Milletvekili Bayraktutan Arhavi sel felaketini unutturmuyor

Milletvekili Bayraktutan Arhavi sel felaketini unutturmuyor

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili, Arhavi’de 22 Temmuz 2021 tarihinde yaşanan sel sonrası bölgeye yapılan yardımlarını yetersiz olduğunu açıklayarak bu konuda Meclis Başkanlığına –Soru Önergeleri- verdi.

Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, 22 Temmuz'da yaşanan sel felaketinin öncesinde ve sonrasında yapılan çalışmaları meclis gündemine taşıdı. 

Bayraktutan yaptığı açıklamada;

"Artvin ilimizde 22 Temmuz 2021 tarihinde yaşanan sel felaketi Arhavi ilçemizde ciddi hasarlara neden olmuş, ilçe merkezinin büyük bölümü sel afetinden etkilenmiş, bazı kamu binaları da dahil olmak üzere çok sayıda binanın giriş ve bodrum katlarını su basmış, konutlar, dükkanlar, araçlar kullanılamaz hale gelmiştir.

İlgili sel afetinin meydana geleceğine ilişkin tarafımızca hazırlanan ‘Soru Önergeleri’ sonuçsuz kalmış, Arhavi Belediye Başkanlığı tarafından yapılan uyarılara, yazılan resmi yazılara rağmen bir sonuç alınamamış, felakete davetiye çıkarılmıştır.

Ayrıca afet sonrası yapılan destek ve yardımların yetersiz düzeyde olduğu bölge halkı tarafından dile getirilmektedir. Bu noktada Afet Bölgesi İlanın gereği olarak, ilçe genelindeki tüm esnafımızın afet nedeniyle dolaylı yollardan da olsa etkilendiği göz önüne alınarak, destek ve yardımlardan tüm esnafın faydalanması, hepsinin zararlarının karşılanması yönünde düzenlemeler ivedilikle hayata geçirilmelidir.

Tüm bu hususlarda bölgede yaptığımız ziyaretler, saha çalışmaları ve toplantılar neticesinde edindiğimiz bilgiler ışığında hazırlamış olduğumuz önergeleri TBMM Başkanlığına sunduk. Arhavi halkının mağduriyetleri ivedilikle giderilmelidir. Konunun yakinen takipçisi olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.