SİYASET
Giriş Tarihi : 11-03-2023 15:13

MHP’li Kılınç Bahçeli’yi ziyaret etti

MHP’li Kılınç Bahçeli’yi ziyaret etti

MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yılı münasebetiyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret etti.

MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç gerçekleştiği ziyarette MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Artvin’in halk oyunları ekibini temsil eden Folklor Kıyafetini hediye etti. Kılınç “45 yıl esaret süresinde Artvin halkı, milis kuvvetler kurarak direnmiş ve büyük fedakârlıklar göstermiştir. Nihayet Mustafa Kemal Atatürk'ün girişimleriyle imzalanan antlaşma ile 7 Mart 1921 tarihinde şanlı Türk Bayrağı Artvin' de dalgalanmaya başlamıştır” dedi.

MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç’ın yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Ülkemizde Kurtuluş Savaşı'nın devam ettiği yıllarda, bağımsızlık uğruna büyük acılar yaşayan şehirlerimizden birisi de Artvin'dir. 45 yıl esaret süresinde Artvin halkı, milis kuvvetler kurarak direnmiş ve büyük fedakârlıklar göstermiştir. Nihayet Mustafa Kemal Atatürk'ün girişimleriyle imzalanan antlaşma ile 7 Mart 1921 tarihinde şanlı Türk Bayrağı Artvin'de dalgalanmaya başlamıştır. Bu sebeple ecdadımızın emaneti olan bu toprakların daima koruyucusu olacağımızı belirtmek isterim. 7 Mart Artvin'in Kurtuluşu münasebetiyle Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’yi ziyaret edip kadim kültürümüzün bir parçası olan örf ve adetlerimizi yansıtan halk oyunları kıyafetimizi kendilerine hediye ettik. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin tüm hemşerilerimize selamları var.”

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber