YEREL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 14:07   Güncelleme : 17-03-2021 14:08

MHP'de tarih belli oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Başkanlığı, MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı’nın 18 Mart Perşembe günü gerçekleştirileceğini belirtti.

 MHP'de tarih belli oldu

Kurucu Genel Başkan Alparslan Türkeş’in ardından 1997’deki olağanüstü kurultay ile genel başkanlığa seçilen Devlet Bahçeli’nin bu kurultaya tek aday olarak girmesi bekleniyor.

18 Mart perşembe günü yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin 13. olağan büyük kurultayı, "İstiklal için birlik, istikbal için dirlik", "Kazanan Türkiye olacak" sloganı ile pandemi kuralları çerçevesinde Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.
Büyük Kurultay öncesi bir basın açıklaması yapan MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşundan günümüze gelinceye kadar gerçekleştirmiş olduğu kongre süreçlerinin, Türkiye’de demokratik düzenin gereklerine riayet hususunda Milliyetçi-Ülkücü Hareketin sergilediği liyakate sahne olduğunu söyledi.


Kılınç, açıklamasında “MHP Artvin il ve ilçe kongrelerinde Ülkücüler; bayram telaşı içerisinde, toy ve düğün hazırlığı havası almış, bu havayı tüm duygu ve düşünceleriyle kongrelere yansıtmışlardır” dedi
Bu minval üzere gerçekleştirilen il ve ilçe kongrelerin tamamlanmasının ardından yapılacak büyük kurultayların ülkemizin birlik ve dirliği, milletimizin beka ve bütünlüğü, hem de teşkilatımızın siyasi geleceği açısından taşıdığı değer ve önemin bilincinde olan dava gönüldaşlarımız, her kongre dönemini bir öncekinden daha istekli ve daha heyecanlı geçirmiş.
Teşkilatımızın her kademesinde görev alan bütün arkadaşlarımız hem dava adamlığının vakarıyla, hem de taşıdıkları tarihi sorumluluğun bilinciyle hareket etmişlerdir.
Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in belirttiği gibi “Türklük bedenimiz İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur” diye konuştu.
Serdar Kılınç konuşmasının devamında MHP Artvin il, ilçe teşkilatları olarak 13.Olağan Genel Kurultaya hazır olduklarını ifade ederek, “ Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına Kovid-19 salgını nedeniyle kongrelerimizi genel merkezimin talimatları doğrultusunda devletimizin aldığı tedbirlere riayet ederek gerçekleştirdi. 2020 yılı salgınla mücadele çerçevesinde geçmesine rağmen teşkilatlarımız çalışmalarını aksatmadan faaliyetlerini sürdürdü. Teşkilat çalışmalarına aksaklığa meydan vermeden devam ettik. Maske –mesafe ve hijyen kurallarına uyarak gerek yüz yüze ve gerekse sosyal iletişim kanalları vasıtasıyla il ve ilçe teşkilat toplantıları yaptık.
İl ve ilçe yönetim kurullarımızın özverili çalışmalarıyla Her kongre sürecinde olduğu gibi; teşkilatlarımız ve mensuplarımız bu defa da büyük bir heyecan ve coşkuyla, birlik ve beraberlik havası içinde; “İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik Kazanan Türkiye Olacak.” ana temasıyla; 19 Eylül 2020 Yusufeli İlçe Kongresi, 20 Eylül 2020 Arhavi ve Hopa ilçe Kongreleri, 24 Eylül 2020 Ardanuç İlçe Kongresi,25Eylül 2020 Murgul İlçe kongresi,27Eylül 2020 Merkez ilçe Kongresi, 28 Eylül 2020 Şavşat İlçe Kongresi ve nihayet 08 Kasım 2020 Artvin İl Kongresi gerçekleştirilerek İl ve İlçe yönetimlerimizi seçtik” dedi.

13. büyük kurultayın, üst kurul delegeleri, il, ilçe ve belediye başkanlarının katılımıyla 18 Mart’ta Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirileceğini belirten, Kılınç “Milliyetçi Hareket Partisi Ülkücü Hareketin mensuplarını bir arada tutan ve fikriyatını temsil eden ve benimseyen, onu toplayan fikir ve inanç harçlarının karılmasında en seçkin rol; şüphesiz Ülkücü hasletlerin şahsında tecessüm ettiği MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin koruyucu liderliğinindir.
Genel Başkanımızın da dediği gibi “Birlik varsa düzen vardır, dirlik varsa istiklal vardır beka vardır. İstiklalin perdelenmesi boşunadır. Milli ise konu canımızın ne ederi, cananımızın ne değeri, bin defa feda olsun”.
MHP’nin son kongre döneminde “tek yürek, tek ses” hâlinde ortaya koyduğu güçlü irade de yine Sayın Genel Başkanımızın yüksek liderliğinin teşvik ettiği çalışma azminin yansımasıdır.
MHP teşkilatları, 2023 Lider Ülke Türkiye, 2053 ve 2071 hedefine giden yolda, 13. Büyük Kurultayın çok önemli olduğunun farkında. Milliyetçi –Ülkücü irade, oyunları bozan ve bundan sonra da bozacak olan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin etrafında, inanç ve imanla