YEREL
Giriş Tarihi : 03-06-2022 14:20

Metin Lokumcu İçin Yürüyecekler

Metin Lokumcu İçin Yürüyecekler

Patika Yürüyüş Kulübü’nün bu hafta Metin Lokumcu için yürüyor.

Partika Yürüyüş Kulübü her hafta sonu gerçekleştirdiği yürüyüş etkinliğine 5 Haziran Pazar günüKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olduğu dönemde Hopa’da 31 Mayıs 2011 tarihinde yaptığı ziyaret sırasında yaşanan olaylarda polisin biber gazı kullanması nedeniyle kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren öğretmen Metin Lokumcu Yürüyüşü ile devam edecek.

Cankurtaran-Gümüşdere rotası olarak belirlenen Metin Lokumcu Yürüyüşü için Patika Kitabevi’nden yapılan açıklamada “Pazar günü bölgemizde hava bulutlu, sıcaklık 25 derece civarında olacak. Yaklaşık 15 km’lik yürüyüşümüze saat 09.00'da Patika Kitabevinden araçla hareket edeceğiz. Lütfen katılımınızı 13 Mayıs Cuma günü saat 17.00 'a kadar bildiriniz. Kıyafet donanımına dikkat edilmesi gerekir.

Cuma günü güncel hava durumunu kontrol ediniz lütfen. Yürüyüş donanımı ve aşağıda “ÖNEMLİDİR” başlığı altında belirtilen sorunları olmayan herkes katılabilir.Kentin görsel, işitsel ve duygusal kirliliğinden doğaya sığınmak isterseniz, katılmak için Patika Kitabevine veya mfatih.keskin08@gmail.com adresine kaç kişi olduğunuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. - Son an değişiklikleri için telefon numaralarınız kesinlikle gerekmektedir.Katılımcıların yağış̧ mevsimine girmiş̧ bulunduğumuzu göz önünde bulundurulmasını özellikle hatırlatırız.Sorularınız için: Patika Kitabevi: 0466 212 10 44, Mehmet Fatih Keskin 0545 264 62 82

ÖNEMLİDİR:*Grip ve benzeri ateşli rahatsızlığı olan arkadaşlar hem kendi hem de gruptaki diğer insanların güvenliği için etkinliğe katılmamaları gerekir.Soğuk havanın kalp ve damar rahatsızlıklarında olumsuz anlamda tetikleyici olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tür rahatsızlıkları olan arkadaşlarımızın, havalar makul derecelere yükselene kadar etkinliklere katılmamaları önemle hatırlatılır.Diğer yanda; solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanların, Mevsimsel iklim koşullarınıntetiklediği rahatsızlıkları olan arkadaşların,Epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanların ve de uzun yürüyüşlerin sebep olabileceği kas-eklem rahatsızlıkları olan arkadaşlarındoktorlarına danışmadan etkinliğekatılmamaları sağlıklarıiçinçokönemlidir.

*İlaç kullanan arkadaşlar, evden çıkmadanönce ilaçlarının yanlarında olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bildiği gibi ilk yardım ilaçsız yapılan bir hayatta tutma sürecidir. İlk yardımcı olarak sizlere ilaç vermemiz doğru ve yasal değildir. Bu nedenle kullandığınız ilaçları mutlaka yanınıza alınız.”

Dilan Şahinbaş

Haberin Galerisi : Metin Lokumcu İçin Yürüyecekler
Artvin'de HaberArtvin'de Haber