GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2022 13:00   Güncelleme : 30-08-2022 16:39

Meteoroloji Uyardı

Meteoroloji Uyardı

Doğu Karadeniz’de Yerel Kuvvetli Yağış Bekleniyor!Yetkililer, gökgürültülü sağanak yağış olabileceği konusunda uyararak sel, su baskını ve çatı uçmaları gibi afetlere karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

Yetkililer Meteorolojik Uyarıda bulunarak salı öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in kıyı kesimi ile Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda bilgilendirme yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi tarafından paylaşılan bilgiye göre; Kuvvetli Yağışın başlama ve bitiş zamanının 21.06.2022 12:00-22.06.2022 23:59 tarihleri arasında olabileceği düşünülüyor.

Oluşması Muhtemel Riskler: Ani Sel - Su Baskını - Yıldırım - Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi şeklinde olabilirken; sellerden korunma yöntemleri, yıldırımdan korunma yöntemleri, fırtınadan korunma yöntemleri olarak başlıca tedbirler alınabilir.

 

Haberin Galerisi : Meteoroloji Uyardı

Artvin'de HaberArtvin'de Haber