YEREL
Giriş Tarihi : 03-09-2021 11:13   Güncelleme : 03-09-2021 11:15

MERAKLAR GİDERİLDİ

Artvin Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin Başkanlığında, sosyal mesafe kuralına uyularak Belediye Başkanlık Makamında gerçekleştirildi.

MERAKLAR GİDERİLDİ

Artvin Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin başkanlığında gerçekleşti. Toplantı, alınan koronavirüs önlemleriyle Belediye Başkanlık Makamında sosyal mesafe kuralları uygulanarak yapıldı. Meclis Toplantısı Başkan Elçin’in, alınan kararların Artvin’e hayırlı olması dileklerinde bulunmasından sonra saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başladı.

Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısında 4 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanması ile meclis toplantısı sona erdi.

Başkan Elçin, Meclis Toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı’nın yaptığı basın açıklamasında kendisine dair kullandığı ifadeleri değerlendiren Başkan Elçin, Onların şeytanlığa çalıştığı kadar benim o işlere aklım erse de onların o dediklerini yapsam. Herkes haddini hududunu bilecek ve iftira atmayacak. iftira atanları aynı şekilde iade ediyorum. O benim akrabamdır, yeğenimdir. O da bir sonraki yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı adaylığını düşünüyormuş, inşallah olur, dayı yeğen yarışırız. Problem yok ama bilsinler ki biz bu işleri düzgün yaparsak bir dahaki dönem halk yine bizi seçecek. Yolun sonu göründü, bizim için de tünelin ucunda ışık var” dedi.

Kafkasör Boğa Güreşleri etkinliği boyunca özellikle Fatih Tahtalı olmak üzere Cumhur İttifak’nın temsilcilerinin etkinliklerde olmadığı ve kendilerine davetiye gönderildi mi sorusunu yanıtlayan Başkan Elçin, “ Fatih Tahtalı dedi ki; davete gerek yoktu, hava soğuktu o yüzden gitmedim. Evet biz orayı CHP'nin miting alanına döndürdük, doğru. Siz de getirseydiniz, Melo'daki güreşler CHP'nin miting alanı olmadı. Melo'ya gelmeyi bilen adam Kafkasör'e de gelirdi. Biz herkesi davet ettik. Parti binalarında güvenlik kameraları mevcuttur. Kameralara bakıp Sayın Milletvekili'nin, Sayın İsrafil Kışla'nın ve Sayın İl Başkanımızın davetiyesini bizzat personelle gönderdim ve buradan da kontrol ettim. Kameralara baksın, kim doğru söylüyor, kim vatandaşın bilgisini aksatıyor veya çarpıtıyor herkes anlasın. Desin ki ben gitmedim, orda CHP'nin şovu oldu, bu CHP'li Belediye yapılmayacak bir şeyi anlayamadan yaptı desin” diyerek  Off-road alanı için de mahkemede olduklarını söyledi.

Off-road alanında önceden motorsiklert yarışlarının gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Elçin, “O zaman bir şey olmadı. Dönemin Valisi Kocatepe ile birlikte oradaydı. Biz alanda çalışma yapıyorduk bize siz bunu yapamazsınız dediler. Orasını da Orman Dairesinden Kent ormanı diye kiralamışız.  Buradan duyuruyorum; ilerleyen zamanlarda o kent ormanının kiracılığından vazgeçeceğim. Bakalım ki ondan sonra kent ormanına vatandaş parasız girebilecek mi? Bakalım ki kent ormanını kim temizleyecek. Bakalım o alanda Off-road yarışlarına izin verecekler mi? Atatepe’nin de kirası bitecek, ihalesine de girmeyeceğim. İnşallah kimse de girmez, kimse de almaz. Bakalım oraların temizliğini kim yapacak. O bayrağı bakalım ki kimse dalgalandıracak mı? Son 5 yılı hatırlayın; yırtıldı, yaptılar yaptırmadılar diye siyasi istismar konusu yapıldı. Bayrağın yırtılmasına fırsat vermiyoruz. Buradan söylüyorum; Orman Dairesi kent ormanını da Atatepe’yi de bırakacak” dedi.

Mehmet Kocatepe’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma dikkat çeken Elçin cevaplarının sonunda şu ifadelere yer verdi;

“ Belediye’yi aldıktan sonra Kafkasör Festivalini aldığından büyük hale getirdi, ben onlardan daha iyi yaptığıma inanıyorum. Eskiden Kafkasör’de özgürlük vardı, içen içti, yiyen yedi, mescitte namazını kılan da kıldı. Festivalde özgürlük vardı. Festivalde şu da vardı; bakkal 10 liralık sigarayı 11 liraya satmadı, dönerci de 20 liralık döneri 35 liraya satmadı. Merkezde kaç liradan satıyorsa Kafkasör’de de aynı fiyata sattı. Şarkıcının gelmeme nedeni Vali Bey rica etti, pandemi var sadece güreşler olsun diye. Ben işin en başında sadece boğa güreşlerini yapalım seyirci olmayacaksa da televizyonda yayınlattırayım dedim. Onlar televizyondan yayınlattırırken reklam arasına giriyorlardı, 2 gün boyunca reklam vermeden yayın yapıldı.

Mülk sahipleri 2018 yılının Nisan ayında Belediyeye Noter’de ihtar çektirmiş; demiş ki benim rızam yok, festivali burada yapamazsın. Sayın Valimize de, bana da Mehmet Kocatepe hakkında ceza davası yürütülmesi için devlet memuru olduğu için yaptığı işten dolayı Mehmet Kocatepe adına Belediye olarak cevap verdim. Onun da yargılaması var. Ben onun yerinde olsam bir şey istemiyorum yargılanacağım derim. Bir de zaten gitmişsin Kocatepe böyle işlerle uğraşmana değmez.”

DİLAN ŞAHİNBAŞ