YEREL
Giriş Tarihi : 13-05-2022 13:31   Güncelleme : 13-05-2022 13:31

“Memleket sevdası lafta değil içte olacak”

“Memleket sevdası lafta değil içte olacak”

Artvin Belediyesi tarafından yürütülen alt yapı çalışmalarından dolayı tahrip olan kent yollarındaki sıcak asfalt serim çalışmaları başladı.

Artvin Belediyesi’nin kentin önümüzdeki 50 yılını rahatlatacak alt yapı çalışmalarının ardından üst yapı çalışmaları devam ediyor. Alt yapı çalışmaları esnasında tahrip olan yollarda sıcak asfalt çalışmaları dün itibariyle başladı. AWM kavşağından başlayan çalışmalar Gökorman Mevkiine kadar sürecek.

Asfalt çalışması başlamadan önce Avm kavşağında düzenlenen törende konuşma yapan Belediye Başkanı Demirhan Elçin, “Köprü başından AVM’ye kadar olan 5 km’lik yol Karayollarına aitti. Cumhuriyet kuruldu kurulalı, Artvin il oldu olalı bu yolun sorumluluğu, bakımı herşeyi karayollarına aitti.

Doğalgaz 2018 yılının sonunda köprü başına kadar gelmişti. Karayollarının izin vermemesi sebebiyle şehrin içerisindeki şebekeye gelmemişti. 2018’de hem genel hem yerel iktidardaydınız marşa bassaydınız da doğalgazı şehre getirseydiniz. Bu doğalgaz bizim belediyemizin öz verisi ile Artvin’e gelmiştir. Doğalgaz devletin yaptığı bir yatırımdır. Doğalgazdan da en son faydalanan il Artvin olmuştur” dedi.

Doğalgazın, kazı programı ile 1 metre eksiklik olmadığına dikkat çeken Elçin, “Bu yolu OPET’e kadar kazdırdık ve ertesi yıl OPET’in asfaltını serdik. Ben Artvin halkının parasını harcamamak için onlardan bu işin parasını aldım. Doğalgazcı bu ihaleye girerken ‘Artvin Merkezde bozduğum yolların üst yapısının parasını vereceğim’ demiş; söke söke parasını alırım, sizlerin hakkını da savunurum. Eğer almasam sizler benden davacı olun. Aldığımız parada yaptığımız işin %10’u kadar onlar diyor biz 70 cm bozduk biz 12 metrelik yolu asfalt yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Geçmiş dönemin belediyesinin İller Bankası ile şehir içi içme suyu alt yapısı ve kanalizasyon alt yapısı projesinin yapıldığını hatırlatan Başkan Elçin, “Ama onuda başlatmadılar niye yolun altına girme her babayiğidin işi değil.  Yolun altına girebilmek için alt yapı yapabilmek için kendi içinizden bir çocuk olması lazım.Bayındırlık müdürü gibi görev yapıp, görev yaptıktan sonra da Ankara’ya tayin olmuş gibi belediye başkanı olmaz. Kendi içinizden olur çünkü benim bu görevim bittikten sonra bu caddelerde gezmeye devam edeceğim” dedi.

“Paslı borulardan geçen suları çocuklarımız içmesin diye bu yolları kazıttım” diyen Başkan Elçin, “Bu memleket sevdası lafta değil içte olacak.Dolayısıyla İller Bankası ile içmesuyu alt yapısı ve kanalizasyon şebeke hattı işlerini yaptırdık. Geçen sene bu çalışmalar bitti bu senede asfalt dökme sezonu geldi asfaltı döküyoruz. OPET’tenİskebe’ye kadar tüm yol yaklaşık 6 km ilk hedefimiz bu ana yolu sıcak asfaltla kaplama. Toplam hedefimiz ise 10 km yolu kaplamadır. Piyasadan bunu satın aldığınız zaman 10 km’lik yol 35 Milyon Liradır. Özel İdare sağ olsun maliyetinin altında yapıyor onlara da teşekkür ediyorum. Biz bu 10 km’lik yolu yaptığımız zaman Belediyemizin kasasından 15 Milyon lira para çıkıyor. Hani diyorlar ya yeri sattı da onun parası ile yapıyor” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Demirhan Elçin konuşmasını “Üç Yıl içeresinde Cumhuriyet tarihinde Artvin Belediyesinin en büyük yatırımlarını gerçekleştirdik. Artvin Belediyesinde son 5 yılın içerisinde personelimizin yüzünü güldürdük; ayın 1’i ayın 15’i olduğunda maaşımızı alıyoruz diyorlar. Allah’a çok şükür bugüne kadar Allah utandırmadı, bugünden sonra da inşallah utandırmaz.

Ümit ediyorum ki Kafkasör yolu ile ilgili de Sayın Valimiz ve İsrafil Beyle görüştüm. Bizim arıtma tesisinden yukarı olan kısımda inşallah Özel İdare, Turizm Bakanlığı ve Orman Dairesi iş birliği ile asfaltlayacaklar. Kafkasör yolunu asfaltlarsalar yaklaşım gösterdikleri için kendilerine şimdiden teşekkür ediyorum.Tamamladıkları zaman iki kez teşekkür edeceğim. Yapmadıkları zamanda gönlüm kırık olacaktır. Artvin Belediyesi’nin bu yolları yapmaya ekonomik olarak gücü yetmiyor. Ben tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum” ifadeleri ile sonlandırdı.

Programa CHP İl Başkanı Ahmet Biber, diğer siyasi parti temsilcileri, belediye personelleri ve halk katılım gösterdi.