YEREL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 10:37   Güncelleme : 08-11-2021 10:37

MEMLEKET PARTİSİNİN ZİYARETİ

MEMLEKET PARTİSİNİN ZİYARETİ

Şavşat’ta kuruluşunu tamamlayan Memleket Partisi İl Başkanı Fehmi Mutlu, İlçe Başkanı Soner Dursun ve parti yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilçe merkezinde önce pazar yerini daha sonrada ilçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Oldukça büyük sıkıntı içerisinde olan esnafın ve alım gücü adeta hiç kalmayan vatandaşın sesi olmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden Memleket Partisi İl Başkanı Fehmi Mutlu ve Şavşat ilçe Başkanı Soner Dursun “Bu ziyaretten gördük ki artık bir değişim gerekiyor. Halk ne iktidardan memnun nede şu ana kadar yapılan basiretsiz muhalefetten. İktidar kayırmacılık peşinde, muhalefet vurdum duymazlık peşinde bu memleketin kurtuluşu ancak Muharrem İnce ile olacaktır. Onun için artık yollardayız. Esnaf şikayetçi halk şikayetçi artık değişim zamanı” dediler.

Memleket Partisi İl Başkanı Fehmi Mutlu ve Şavşat İlçe Başkanı Soner Dursun ziyarette, Ülke insanının gelecek ile ilgili siyasetten umutsuz bir düşünce içine girdiğini belirtirken, Artvin, Şavşat ve bütün ilçelerin esnafı ve halkı için var gücü ile çalışacaklarını söyledi.

Ziyaret sırasında konuşma yapan İl Başkanı Fehmi Mutlu şu ifadeleri kullandı:
“Bizler Artvin yaşayanı olarak tabi ki yaşamımız içerisinde, çarşıda, pazarda, ihtiyaç olan yerde, gezip, dolaşan bir yanımız var. Geçmişte hizmetinde bulunduğumuz sevgili Artvinlilerle, Şavşatlılarla selamlaşmak, hâl hatır sormak tabi ki hoşumuza gidiyor.
Son zamanlar artık Türkiye’de siyasetin kilitlenmiş olması gerek Cumhur İttifakı gerekse Millet İttifakı’nın birlikte bir çıkmaza gittiği ve ülke insanının gelecek ile ilgili siyasetten umutsuz bir düşünce içine girdiği bu ortamda, gönül bağımız olan, kendinin liderliğine, dürüstlüğüne, devlet yöneticiliğe inandığımız, Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin kurmuş olduğu Memleket Partisi’nde görev aldık. Bundan sonrada çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Memleket Partisi İlçe Başkanı Soner Dursun ise şöyle konuştu:
“Kısa zamanda bütün Türkiye’de örgütlenmeyi başarmış ve kongrelerini, kurultayını tamamlamamış genç bir siyasi parti olarak Şavşat’ta da örgütlenmemizi tamamladık. Son günler de otogarımız ile ilgili çeşitli düzenlemeler var. Halkımızın ve esnafımızın şikayetleri çok. Ne alan memnun nede satan. Sorun büyük. Bizde, sorunları yerinde inceleyelim diye il başkanımız İle birlikte bugün esnafımızı ve pazar yerini gezdik. Kapalı bir pazar alanımız yok. Pazarcı esnafı toz toprak altında yağmurda çamurda ürünler eşyaları heder oluyor. Sezonun sonuna denk gelmiş bulunuyor ve esnafımızın işlerinin donuk olduğunu, düşük olduğunu yerinde gözlemledik. Bundan sonra ki zaman zarfında inşallah Şavşat’ımıza gereken önem verilecektir. Turizmimiz tekrar canlanacaktır. Esnafın, halkımızın yüzü gülecektir. Bizlerde var gücümüzle bunları gerçekleştirmek için çalışacağız” dedi.

Basının her an her dönem gücünden söz eden Memleket Partisi İl Başkanı Fehmi Mutlu ve İlçe Başkanı Soner Dursun Şavşat’ın Sesi gazetesini ziyaret ederek çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundular.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör ve Yazı İşleri Müdürü Caner Altunkaya ile bir süre sohbet eden partililer “Ülkemizde artık basın susturulmak isteniyor. Konuşanlar cezaevinde konuşmayıp veya patronlarının fikirlerini günün iktidarı doğrultusunda yazanlar ise hallerinden memnun. Yerel gazetecilik bitti. Yerelde bile haber yazarken iktidar yanında yer alıcı ifadeler kullanırsanız iyi gazeteci herhangi bir talep istek veya bir sorunu gündeme taşırsanız istenmeyen gazeteci oluyorsunuz. Basının susması ve susturulması çok tehlikeli bir durumdur. Halkın doğru bilgi alma isteğini engellemek çok tehlikeli bir durumdur. Bizler basını ile halkı ile esnafı ile memuru işçisi emeklisi ile barışık bir siyaset izlemeye geliyoruz. Siz biz benim adamım yok. Biz hep beraber olacağız. Birçok ayarları İle oynan ülkemizin dama taşlarını yerine oturtmaya geliyoruz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün oldukça zor şartlar altında kurmuş olduğu bu Cumhuriyeti korumaya geliyoruz” dediler.

Memleket Partisi İl ve ilçe teşkilatının bu ziyaretinden memnun olan Erdoğan Kör ve Caner Altunkaya teşekkür ederek, memnuniyetlerini ifade ettiler.

Zülfiye AKSU