YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 11:08   Güncelleme : 18-05-2021 11:08

Meclis Toplantısı Gerçekleşti

21 Günlük tam kapanma sebebiyle her ayın ilk haftası gerçekleşen İl Genel Meclis Toplantısı 17 Mayıs tarihinde gerçekleşti.

Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Toplantı başlamadan önce Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Toplantının dilek ve temenniler kısmında söz alan CHP Şavşat encümeni İrfan Avcı; “Ramazan Bayramı’nı buruk kutlasak da sağlıklı bir şekilde önümüzdeki bayramları sağlıklı bir şekilde kutlamak özüne yakışır bir şekilde kutlamak nasip olur. Bayram süresince İsrail’in yapmış olduğu Filistin halkına karşı mazlum uluslara karşı bu emperyalist baskıyı şiddetle kınıyorum. Tarihe baktığımızda geçmişte bunlar zaman zaman o bölgede bu tür oyunlarını sürekli sürdürmüşler ve toprak almışlar. Filistin halkının yaşadığı toprakların bir kısmını para ile alarak yerleşik düzene geçmişler. Bununla da yetinmeyip işgali sürdürmeye devam etmişler. Bu orta doğudaki çıkmazı yıllardır gözlemliyoruz. Bize düşen ülkemizin siyasal partileri, Sivil toplum kuruluşları, yöneticileri, idarecileri bunlardan iyi ders çıkarmalıyız. Özellikle dış siyasette çok dikkatli olmalıyız. Çünkü Libya’ya, Suriye’ye, Afganistan’a, Irak’a böl parçala yönet taktiğini yarın bu aymaz siyaset, bu aymaz politika bize de uygulanır. O yüzden biz birlikte güçlü bir şekilde hareket etmek zorundayız. Bu hepimizin ortak tercihi olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Özel idaresinin 2020 yılına ait gelir ve gider kesin hesap cetvellerinin, 5302 sayılı il özel idaresi kanununun 47. Maddesi hükümleri uyarınca tetkiki görüşüldü. Plan ve bütçe komisyonu oybirliğiyle havale edildi. Toplantının geri kalan kısmı ise basına kapalı olarak gerçekleşti.